Menu

Parada projektanta Stefano Ricci w Wenecji

Parada projektanta Stefano Ricci w Wenecji
Kolekcja słynnego włoskiego domu mody z Florencji Stefano Ricci - jesień / zima 2021. (Fot. Getty Images)
Projektant Stefano Ricci, znany z tego, że ubierał Nelsona Mandelę i Morgana Freemana, planował pokazać swoje smokingi z bliska, ale nie spodziewał się konfrontacji z żywiołami. Swoją najnowszą kolekcję prezentował w zniszczonej przez powódź Wenecji.
Reklama

"W przypadku naszej następnej kolekcji przypomnijcie mi o dostarczeniu wysokich butów” - żartował dyrektor kreatywny Filippo Ricci, po paradzie. Podczas pokazu mody męskiej kolekcji na sezon zima 2020/2021 warunki na zewnątrz były wręcz dramatyczne. Prezentacja odbywała się w trakcie drugiej, najwyższej fali powodziowej roku w Wenecji.

Florencki stylista, którego garnitury nosi wiele celebrytów, takich jak włoski piosenkarz Andrea Bocelli czy amerykański aktor Tom Cruise, wybrał prestiżową scenerię Scuola Grande w San Rocco, w której znajduje się największa kolekcja malarza renesansu, Tintoretto. „To miejsce było znane jako miejsce zachęty dla sztuki i dla rzemiosła” - zauważył szef grupy Niccolo Ricci, stojąc na tle obrazów przywołujących sceny ze Starego Testamentu.

Modele paradowali w ciszy, gdy burza rozpętała się na zewnątrz, zalewając 80 proc. zabytkowego centrum, w tym wiele kościołów i muzeów, atakując kryptę i prezbiterium Bazyliki Świętego Marka.

Wewnątrz Scuola Grande, jagodowe i czerwone ubiory z kolekcji męskiej korespondowały z kolorami wielkich obrazów olejnych Tintoretto.

Stefano Ricci - projektant luksusowej marki. (Fot. Getty Images)

Według Ricci, rodzinna marka odzieżowa, założona w 1972 roku działa podobnie jak pracownia weneckiego mistrza. W firmie współpracują pary składające się z czeladnika i mistrza-rzemieślnika z co najmniej 20-letnim doświadczeniem. Tak jest w krawiectwie, pracowniach biżuterii oraz wyrobów ze skóry.

Tintoretto (którego prawdziwe nazwisko to Jacopo Robusti) przeżył podobne doświadczenie. Jego ojciec znalazł dla niego miejsce u Tycjana (Tiziano Vecellio). Ale legenda głosi, że przerażony talentem młodego ucznia nauczyciel wyrzucił go ze swojej pracowni. Artysta zdołał jednak osiągnąć sukces: zdobył nagrodę za dekorację Scuola Grande w San Rocco, poświęconą świętemu Rochowi.

Podczas weneckiego pokazu, modele prezentowali szafirowe, bordowe garnitury i smokingi, zestawione z białymi koszulami i obowiązkowymi muszkami. Były też kombinacje - kolorowy smoking w zestawieniu z czarnymi spodniami. Modele prezentowali się nie tylko na spektakularnych schodach budowli, ale również, co było bardziej ciekawe, wśród obrazów galerii. A goście pokazu równie chętnie fotografowali obrazy Tintoretta, co modeli w nienagannych garniturach...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2020
GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

Sport


Sport

Reklama