Menu

Oto ulubiona dieta gwiazd!

Oto ulubiona dieta gwiazd!
Intermittent Fasting został okrzyknięty najpopularniejszą dietą minionego roku. (Fot. Getty Images)
Wśród popularnych diet teraz króluje post przerywany. Eksperci twierdzą, że sprzyja on regeneracji organizmu oraz utracie wagi. Nie dziwi zatem, że zwolenników takiego sposobu odżywiania stale przybywa, również wśród celebrytów. Do grona poszczących z przerwami gwiazd należą m.in. Jennifer Aniston, Chris Pratt i Kourtney Kardashian.
Reklama

Intermittent Fasting, czyli post przerywany, został okrzyknięty najpopularniejszą dietą 2019 roku. To właśnie okresowy post był najczęściej wyszukiwanym w Google hasłem w kategorii diet. Według tego sposobu odżywiania dzielimy dzień na dwa etapy – etap jedzenia i poszczenia. Najczęściej stosowany jest schemat 8/16, co oznacza, że posiłki spożywamy jedynie w czasie 8 godzin. Pozostałe 16 godzin to czas przeznaczony na regenerację i regulację zachodzących w organizmie procesów.

Eksperci twierdzą, że post przerywany sprzyja regeneracji organizmu oraz utracie wagi. (Fot. Getty Images)

Wielu dietetyków jest zdania, że post przerywany może być korzystną alternatywą dla popularnych, a zarazem znacznie mniej korzystnych dla zdrowia jadłospisów, np. eliminujących całkowicie węglowodany czy tłuszcze.

Choć zdrowe odżywianie i komponowanie zbilansowanych posiłków jest zasadą niepodlegającą negocjacjom, w poście przerywanym to nie ilość spożytych kalorii czy ograniczenie konkretnych grup pokarmów jest istotne. Istotny jest jedynie czas, w jakim możemy sięgać po jedzenie.

"Stosuję przerywany post, więc rano nic nie jem. Zauważyłam pozytywną zmianę w samopoczuciu, jaka nastąpiła u mnie po odstawieniu jedzenia na 16 godzin" – wyznała Jennifer Aniston. Aktorka zdradziła, że choć pości na co dzień, w niedzielę pozwala sobie na dietetyczne ustępstwa. Ćwiczy aż pięć razy w tygodniu, a do jej ulubionych form treningu należą joga i boks.

Wśród zwolenników takiej metody odchudzania jest wiele gwiazd. (Fot. Getty Images)

Do grona miłośników przerywanego postu należy także Chris Pratt. Gwiazdor "Strażników Galaktyki" przyznaje, że w przygotowaniach do roli superbohatera pomogło mu właśnie poszczenie. "Nie jem nic do południa i staram się wykonywać rano trening cardio" – wyjaśnił w opublikowanym na Instagramie krótkim filmie.

Podobnego zdania jest Kourtney Kardashian, która zdradziła, że dzięki tej diecie udało się jej schudnąć. "Mam zasadę, że nie jem po 19:00. Z posiłkiem czekam do następnego dnia, po porannym treningu, który wykonuję około 10:30 lub 11 rano" – wyjaśnia.

Fanem popularnej wśród gwiazd diety jest też Moby, dla którego post stał się nie tylko sposobem na polepszenie stanu zdrowia, ale i okazją do treningu silnej woli. "Właściwie robię przerywany post każdego dnia" – wyjawił piosenkarz.

Choć zwolennicy postu przerywanego zachwalają jego zdrowotne korzyści i podkreślają, że można dzięki niemu skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, jego stosowanie wymaga niewątpliwie żelaznej dyscypliny. Bo choć nie musimy monitorować kaloryczności potraw ani przestrzegać restrykcyjnych norm dotyczących składu każdego posiłku, rezygnacja z kolacji lub śniadania może być uciążliwa.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.02.2020
GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

Sport


Reklama