Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Olejek z dzikiej róży - kosmetyczny ulubieniec gwiazd

Olejek z dzikiej róży - kosmetyczny ulubieniec gwiazd
Olejek z róży ma wiele zastosowań. (Fot. Getty Images)
Nazywany jest olejkiem młodości. Olej z dzikiej róży ceniony był już w starożytności, dziś ponownie odkrywamy jego pielęgnacyjne właściwości.
Reklama

"Olej z dzikiej róży jest pełen antyoksydantów, witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych, które mogą potencjalnie przynosić korzyści dla skóry" - wyjaśnia na łamach "Harper's Bazaar" dr Yunyoung Claire Chang.

Dodaje, że olej z dzikiej róży ma wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy, linolenowy, które mają działanie przeciwutleniające, nawilżające i ochronne dla skóry.

Olej, ze względu na swoje właściwości, nazywany jest olejkiem młodości. Poza działaniem nawilżającym, wykazuje również właściwości regenerujące, poprawia elastyczność skóry, działa przeciwzapalnie i ochronnie.

Przygotowanie olejku z róży wymaga wiele pracy. (Fot. Getty Images)

Dermatolog Melissa K. Levin wskazuje, że kompozycja oleju z dzikiej róży sprawia, że jest on przydatny do neutralizacji stresu oksydacyjnego, jednej z przyczyn przedwczesnego starzenia się.

Wyjaśnia, że olej z dzikiej róży jest bogaty w witaminy A, E, C i D, które są używane nie tylko do nawilżania i odżywienia skóry, ale także niwelowania blizn czy rozstępów. Jest on również bogaty w witaminę C.

Według ekspertek olej z dzikiej róży można w łatwy sposób włączyć do codziennej pielęgnacji. "Zazwyczaj jest dobrze tolerowany i może być stosowany w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi" - mówi Chang. "Zawsze jednak zalecam wykonanie małego testu każdego nowego produktu lub aktywnego składnika przed regularnym stosowaniem go" - dodaje.

Dr Levin radzi zacząć od przetestowania produktu na niewielkim obszarze skóry, najlepiej przedramieniu, aby upewnić się, że nie wywoła on podrażnienia lub reakcji alergicznej

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2019
GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama