Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nietypowa adopcja na Tasmanii. Pies ze schroniska trafił do... więzienia

Nietypowa adopcja na Tasmanii. Pies ze schroniska trafił do... więzienia
Czy pies w więzieniu może być szczęśliwy? Okazuje się, że tak! (Fot. Getty Images)
Z zamkniętego boksu w schronisku dla bezpańskich zwierząt trafił za mury więzienia i... jest szczęśliwy. Cezar, bezdomny pies, który z powodu swoich problemów, długo nie mógł znaleźć domu, w końcu ma nowych opiekunów. Adoptowali go… więźniowie z zakładu karnego w Risdon na Tasmanii.
Reklama
Reklama

Cezar ma 10 lat, jest mieszańcem Staffordshire terriera i labradora. Od urodzenia cierpi na poważne zaburzenia - ma tak silny lęk separacyjny, że praktycznie nie można go zostawić samego. Z tego powodu trafił do schroniska i z tego powodu mimo upływu lat nie znalazł się nikt, kto chciałby go adoptować.

W końcu uśmiechnęło się do niego szczęście, bo trafił do programu "Psy na zwolnieniu warunkowym", dzięki czemu regularnie odwiedzał więzienie w Risdon na Tasmanii, gdzie więźniowie szkolili go i socjalizowali, co miało mu pomóc w znalezieniu nowego domu.

Spotkania z osadzonymi niewiele pomogły na paraliżujący lęk separacyjny. Za to sprawiły, że Cezar polubił samo więzienie i jego mieszkańców. Czuł się tam dobrze, miał wielu przyjaciół, którzy cieszyli się za każdym razem, gdy ich odwiedzał. W końcu uznali, że skoro nikt przez lata nie chciał go przygarnąć, to zrobią to oni.

W końcu Cezar nie może zostawać sam, a oni akurat z więzienia nigdzie się nie wybierają. Osadzeni zrobili zrzutkę, zebrali wymaganą na utrzymanie psa kwotę 14 000 dolarów australijskich (ok. 40 tys. zł) i złożyli wniosek o adopcję.

Władze schroniska nie wahały się ani chwili i wyraziły zgodę. Choć bowiem Cezar zza jednych krat trafił za inne kraty, to jego życie diametralnie się zmieniło - teraz ma rodzinę i to sporą. Jest otoczony uwagą i troską, czuje się tu dobrze i bezpiecznie. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama