Menu

Nicki Minaj wycofuje się z show-biznesu

Nicki Minaj wycofuje się z show-biznesu
Artystka nigdy nie ubiera się w sposób sztampowy i lubi różowy kolor... (Fot. Getty Images)
Gwiazda rapu Nicki Minaj zapowiedziała wycofanie się z show-biznesu. Raperka chce skoncentrowanie się na rodzinie.
Reklama

W 2010 r., Minaj została pierwszą solową, żeńską artystką mającą siedem singli równocześnie notowanych na liście Billboard Hot 100.

Jej trzeci studyjny album, "The Pinkprint", wydany w 2014 r. był promowany przez singiel "Anaconda”, który osiągnął na amerykańskiej liście Billboardu miejsce drugie. Był to jej najwyżej notowany singiel.

Artystka zadebiutowała jako aktorka w 2012 r. podkładając głos Steffie w filmie "Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów", kontynuując przygodę z kinem w komedii "Inna kobieta" z 2014 r. oraz "Barbershop 3: The Next Cut" z 2016 r. W 2013 r. została jurorką dwunastej edycji amerykańskiego Idola.

Minaj została pierwszą artystką dodaną do listy MTV's Annual Hottest MC List, a według „New York Times'a” jest "najbardziej wpływową raperką na świecie”. W 2016 r. została wpisana na listę stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie stworzonej przez magazyn „Time”.

Przez całą karierę raperka zdobyła dziesięć nominacji do nagrody Grammy, wygrała sześć statuetek American Music Awards, jedenaście statuetek BET Awards, pięć statuetek MTV Video Music Awards, cztery statuetki Billboard Music Award oraz otrzymała nagrodę na gali Billboard Women In Music. Została też twarzą znanych marek, jak MAC Cosmetics, Pepsi czy Adidas.

Minaj jest jedyną żeńską raperką, która znajduje się na liście Hip Hop Cash Kings magazynu „Forbes”. Zadebiutowała na niej w 2011 r. Po osiągnięciu stanu konta wynoszącego 15,5 mln dol. w czerwcu 2012 r. znalazła się na pozycji ósmej, natomiast w 2013 – na pozycji czwartej z 29 mln dol.

Do dziś sprzedała ponad 20 mln singli na świecie jako solistka i 60 mln jako gość oraz 5 mln albumów. Jej ostatnia płyta "Queen" ukazała się 10 sierpnia. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama