Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Netflix zaprezentował zwiastun południowokoreańskiego serialu o zombie

Netflix zaprezentował zwiastun południowokoreańskiego serialu o zombie
Po sukcesie serialu "Squid Game" Netflix stawia na produkcje południowokoreańskie. (Fot. PAP/EPA)
'Żegnamy szkołę na czas apokalipsy' – zapowiada zwiastun południowokoreańskiego serialu 'All of Us Are Dead'. Nie jest to jednak opowieść o uczniach, którzy przechodzą z nauki stacjonarnej na zdalne nauczanie. Bohaterowie tej produkcji będą musieli zmierzyć się z plagą krwiożerczych zombie, która opanowała nie tylko szkołę, ale też ulice.
Reklama
Reklama

"Wszyscy zginiemy. Nie ma nadziei. Szkoła zmienia się w krwawe pole bitwy, a przyjaciele w najgorszych wrogów. Kto wyjdzie z tego cało? Będziesz zabijać? Czy dasz się zabić? Gdy w szkole wybucha epidemia wirusa zombie, uczniowie muszą znaleźć drogę ucieczki, zanim zakażenie zmieni ich w potwory" – czytamy w oficjalnym opisie serialu "All of Us Are Dead" na platformie streamingowej Netflix.

Produkcje o zombie stały się bardzo popularne w Korei Południowej za sprawą sukcesu filmu "Zombie Express", który zresztą wspominany jest w zwiastunie serialu "All of Us Are Dead. Powstała nie tylko jego kontynuacja, ale też inne produkcje o żywych trupach, m.in. inny serial Netfliksa zatytułowany "Kingdom".

Scenariusz "All of Us Are Dead" powstał na podstawie południowokoreańskiego webtoonu (komiks dostosowany do tego, by czytać go na ekranie smartfona) pod tytułem "Now at Our School". Był on wydawany w latach 2009-2011. Reżyserami serialu są Lee J.Q., który wcześniej wyreżyserował m.in. południowokoreańską wersję filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" oraz Nam-Soo Kim.

Zainteresowanie południowokoreańskimi serialami systematycznie rośnie za sprawą popularności "Squid Game". Na platformie Netflix pojawia się coraz więcej produkcji serialowych z tamtego zakątka świata, a "All of Us Are Dead" ma spore szanse na to, by zdobyć popularność. Niedawno netfliksowej widowni przypadł do gustu koreański serial "Hellbound" nakręcony przez twórcę filmu "Zombie Express". 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama