Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Netflix i Marie Kondo - oglądaj i sprzątaj

Netflix i Marie Kondo - oglądaj i sprzątaj
Ta pani zmienia myślenie świata o sprzątaniu... (Fot. Getty Images)
Jest trochę prawdy w powiedzeniu, że porządek w naszym otoczeniu, to również porządek w naszej głowie - powiedziała Marie Kondo. Jej metoda organizacyjna KonMari zyskała wielu naśladowców. To grono zapewne znacznie się zwiększy po serii z udziałem Kondo prezentowanej przez Netflix.
Reklama

Jak donosi "Hollywood Reporter" Marie Kondo będzie zarażać nas pasją do porządku i minimalizmu już nie tylko za pośrednictwem swoich książek, ale również ośmioodcinkowej serii wyprodukowanej przez Netflix.

Serial ma pokazać przemianę, jakiej w życiu bohaterów dokonała Kondo. Serial będzie prezentował historię ośmiu ludzi, którzy z pomocą Marie odmienili nie tylko swoją przestrzeń, ale również życie.

"Marie stworzyła niesamowity globalny ruch, który inspiruje i skłania do większej uważności. Mogliśmy obserwować zadziwiające i poruszające przemiany osób stosujących metodę Marie. Cieszymy się, że wspólnie z nią i Netflixem będziemy udostępniać dalej tę metodę" - twierdzi Gail Berman z The Jackal Group, która będzie produkować show.

Jak przyznaje sama Kondo, ta współpraca pozwoli jej szerzyć ideę KonMari jeszcze dalej. Według Marie Kondo, porządki powinny odbyć się szybko i za jednym razem. Sekret tkwi w poznaniu zasad, według których dokonuje się wyboru i otaczaniu się jedynie takimi rzeczami, które budzą pozytywne emocje. Opracowana przez Marie Kondo metoda KonMari, przyniosła jej rzeszę fanów, wśród których nie brakuje gwiazd m.in. Sigourney Weaver.

"Myślę, że przestrzeń, w jakiej się znajdujemy w jakimś stopniu oddaje nasz stan ducha i emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Jest trochę prawdy w powiedzeniu, że porządek w naszym otoczeniu, to również porządek w naszej głowie. Dlatego tak ważne jest jego zachowanie. Co więcej, sama wielokrotnie przekonałam się, obserwując moich klientów, że w fizycznym procesie sprzątania, jest coś oczyszczającego" - wyjaśnia Kondo.

Opracowana przez nią metoda ma również zastosowanie w życiu codziennym. Jasna domowa przestrzeń, zdaniem Kondo, pozwala jaśniej spojrzeć na własne życie.

"Jedna z moich klientek, w trakcie sprzątania dostrzegła, że po uporządkowaniu mieszkania na półkach zostały jej tylko książki dotyczące pomocy i opieki społecznej. Zrozumiała, że to właśnie interesuje ją najbardziej, że to właśnie tym chciałaby się zajmować. Porzuciła więc dotychczasową pracę w dużej firmie teleinformatycznej i zajęła się tym, co ją faktycznie interesuje. Jak widać sprzątanie może wprowadzać porządek nie tylko w przestrzeń, w jakiej żyjemy, ale również w nasze życie. Poza tym, w całym procesie sprzątania uczymy się dostrzegać i rozróżniać przedmioty potrzebne, wartościowe i podejmować szybkie decyzje dotyczące tego, co jest nam potrzebne, a co nie. Myślę, że to zdecydowanie i pewien proces decyzyjny są nam również potrzebne w życiu codziennym" - przyznaje Kondo.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2018
GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

Sport


Reklama