Menu

Najlepszy upominek na Dzień Dziecka? Książki!

Najlepszy upominek na Dzień Dziecka? Książki!
Książki to najbardziej wartościowy prezent dla dzieci! (Fot. Getty Images)
Nawyk, który dobrze jest wyrabiać od małego: czytanie. Rozwija wyobraźnię, pobudza ciekawość świata, uczy nowych słów, pomaga poznać świat. Najlepszym prezentem na Dzień Dziecka będzie książka - oczywiście, dostosowana do wieku dziecka. A może i duży czytelnik czegoś się z nich nauczy?
Reklama

Któż nie lubi historii o zwierzętach? "O nie, Dudusiu" Chrisa Haughtona zapoznaje nas z rozbrajającym psim bohaterem. Jest i pokusa, której trudno się oprzeć, i dowcipny suspens. Druga książka dla maluchów autora „Trochę się zgubiłam”. Duduś chce być dobrym psem. Ale jak oprzeć się pokusie, gdy w kuchni stoi przepyszne ciasto, doniczki pełne są ziemi, w której tak miło się kopie, a obok przechadza się kot? I co powie pan, gdy wróci do domu? Książkę napisał Chris Haughton – irlandzki grafik, autor książek obrazkowych i aplikacji dla dzieci. Twórca projektów graficznych i ilustracji. Jako autor zadebiutował w 2009 roku książką „Trochę się zgubiłam”. Od tamtego czasu stworzył trzy kolejne tytuły, za które otrzymał wiele nagród.

"Na dworze. Przewodnik dla odkrywców przyrody" duetu autorek: Marii Ana Peixe Dias, Ines Teixeira do Rosario adresowana jest do miłośników przyrody. Co fruwa, bzyczy i rośnie wokół nas? Można to sprawdzić. Pięknie ilustrowany przewodnik dla młodych odkrywców i obserwatorów przyrody. Aby poznać ten niesamowity świat, wystarczy wyjść z domu i trochę się rozejrzeć. Po niebie płyną chmury, w krzakach coś szeleści, w górze śmigają ptaki, zmieniają się pory roku. W głowie pojawiają się pytania: co pachnie w ogrodzie? Jak nazywa się robal, który mieszka w kałuży? Czyje odgłosy słychać w nocy? Skąd się bierze wiatr? „Na dworze” pomoże rozwiązać te zagadki.

Wyobraźnię dzieci najlepiej kształtuje dobra lektura. (Fot. Getty Images)

Jarosław Mikołajewski - "ZOO". To zabawne wierszyki, oparte czasami o grę słowną. Książkę ilustrowała Elżbieta Wasiuczyńska. Lektura doskonała zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy też będą się świetnie przy niej bawić. Dzięki książce można uzupełnić i wzbogacić zasób obrazów i wyobrażeń kojarzących się ze zwierzętami o nowe, bardziej związane z naszymi czasami.

"Moje emocje. Akceptuję, co czuję" duetu autorek: Isabelle Filliozat, Virginie Limousin. To książka o emocjach dla dzieci do lat 6, stawiająca na praktykę. Zawiera bowiem ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym lepiej poznamy swoje emocje. Książka składa się z zabawnych i pouczających ćwiczeń, które pomogą wprowadzić dzieci w skomplikowany świat emocji. Zawarte w niej ilustracje zachęcają do wykonania zadań. Książka ta zawiera też poradnik skierowany do rodzica. W końcu, to dorosły jest przewodnikiem i wsparciem dla dziecka.

Młodzież, zwłaszcza fanów gry Minecraft z pewnością zainteresuje seria książkowa z nią związana. "Minecraft. Wypadek" - to druga po "Minecraft. Wyspa" oficjalna powieść Minecraft. Nastoletnia Bianca, po ciężkim wypadku samochodowym, ucieka w świat wirtualnej rzeczywistości Minecrafta. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że grając na szpitalnym serwerze, znalazła się w grze, w której nie obowiązują zwykłe zasady. Bianka musi rozwikłać tajemnice tego nowego świata...

Kilka propozycji z bogatej księgarskiej oferty nie wyczerpuje, oczywiście tematu. Jednak już sama decyzja o zakupie książki jest dobrym wyborem. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 12.08.2020
GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

Sport


Sport

Reklama