Menu

Najdroższy zegarek na świecie sprzedany za ponad 28 mln euro

Najdroższy zegarek na świecie sprzedany za ponad 28 mln euro
Luksusowy zegarek został sprzedany za rekordową kwotę. (Fot. Getty Images)
Rekord w świecie zegarmistrzostwa. Najdroższy zegarek na świecie został sprzedany w minioną sobotę na aukcji Only Watch w Genewie. Wyrób, sygnowany przez Patek Philippe, uzyskał cenę 28,2 mln euro.
Reklama

Wyjątkowy zegarek, zaprojektowany przez fabrykę Patek Philippe, był licytowany w minioną sobotę w Genewie, w ramach aukcji szwajcarskiego domu Dobiaschofsky. Ten pożądany model, Grandmaster Chime 6300A-010, oficjalnie stał się najdroższym zegarkiem na świecie.

Klejnot zegarmistrzostwa jest częścią serii siedmiu zegarków, wprowadzonych przez markę w 2014 r., z okazji 175. urodzin. Ale ten zegarek w szczególności jest wyjątkowy, ponieważ jest jedynym wykonanym ze stali nierdzewnej, metalu rzadko używanego w szwajcarskich fabrykach zegarmistrzowskich.

Grandmaster Chime 6300A-010 firmy Patek Philippe jest dziś najdroższym zegarkiem na świecie i można zrozumieć, dlaczego. Jego stworzenie wymagało 100 tys. godzin pracy. Zastosowano w nim 20 komplikacji mechanizmu, czyli konstrukcji dodatkowych w stosunku do mechanizmu podstawowego. Cacko ma dwie tarcze - jedną z różowego złota i jedną z czarnego hebanu...

Wyroby Patek Philippe uchodzą za jedne z najbardziej wartościowych na świecie. (Fot. Getty Images)

Patek Philippe miał już poprzednio rekordowy wynik sprzedaży - był to zegarek Henry Graves Jr Supercomplication. Zegarek wyprodukowany w 1920 r. został sprzedany za 21,7 mln euro w 2014 r. Tym razem wyrób firmy zdobył trochę więcej: 28,2 mln euro zostanie w całości przeznaczone na badania, pozwalające walczyć z dystrofią mięśniową Duchenne'a.

Patek Philippe SA to szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zegarków, założone w 1839 roku przez dwóch imigrantów z Polski: Antoniego Patka i Franciszka Czapka. Sukcesy przedsiębiorstwo Patek Philippe uzyskiwało dzięki przestrzeganiu zasad Antoniego Patka: jakość produkowanych zegarków musi być utrzymywana na najwyższym możliwym do osiągnięcia poziomie; trzeba umieć wprowadzać nowe wynalazki i rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą uzyskać przewagę techniczną nad konkurencją.

Zegarki tej marki nieprzerwanie zaliczane są do najlepszych i najdroższych na świecie.

Komentarze
  • Norbi
    15 listopada 2019, 06:50

    To jak Polacy moga stworzyc super marke za granica to nie widze przeszkod zeby to sie odbywalo w Polsce. Mamy wiele talentow o ktorych nie wiemy

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.01.2020
GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

Sport


Reklama