Menu

Model Superb pierwszą hybrydą plug-in Skody

Model Superb pierwszą hybrydą plug-in Skody
Nowy model Skody zaplanowano na 2020 roku. (Fot. Skoda)
Odświeżony model Skody Superb będzie wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in - podaje w piątek serwis Automotive News. Będzie to pierwszy samochód tej marki z takim napędem.
Reklama

Szacuje się, że hybryda plug-in Superba będzie łączyć w sobie silnik spalinowy TSI Volkswagena o pojemności 1,5 l z napędem elektrycznym. Razem zapewnią moc przekraczającą 200 koni mechanicznych.

Według informacji Automotive News, hybryda będzie zapewniać ok. 55 km zasięgu elektrycznego i emisję CO2 poniżej 50 gram na km. Takie wyniki będą korzystne dla Skody w obliczu zbliżającego się zaostrzenia unijnych norm emisji dla nowych samochodów.

Poza jednostką hybrydową odświeżony Superb będzie dysponować nowym silnikiem Diesla VW o pojemności 2 l. Napęd ten montowany jest już w nowych Passatach Volkswagena i spełnia normę Euro 6d, która nie zacznie obowiązywać przed 2021 roku. Nowy diesel jest wyposażony w dwa oddzielne katalizatory redukcji tlenków azotu (NOx).

Skoda Superb to drugi pod względem popularności samochód średniej klasy nie należący do segmentu premium. Liderem w tej kategorii pozostaje VW Passat. Jednak rosnąca popularność SUV-ów odbija się na sprzedaży tych aut i dlatego w ubiegłym roku Superb odnotował spadek zainteresowania o 8 proc. do poziomu niecałych 76 tys. egzemplarzy - wynika z danych JATO Dynamics.

Premiera odświeżonego modelu Superb zaplanowana jest na czas trwania mistrzostw świata w hokeju, które trwają od piątku do 26 maja w stolicy Słowacji. Czeska marka jest sponsorem tych imprez od 1993 roku. Pierwsza generacja Skody Superb zadebiutowała na rynku w 2001 roku i od tego czasu powstały trzy wersje.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.08.2020
GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama