Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mieszkańcy szwajcarskiego Küsnacht okrzyknęli Tinę Turner "lokalną bohaterką"

Mieszkańcy szwajcarskiego Küsnacht okrzyknęli Tinę Turner "lokalną bohaterką"
Taką właśnie zapamięta ją cały świat... (Fot. Getty Images)
W środę 24 maja świat obiegła smutna informacja o odejściu legendarnej piosenkarki Tiny Turner. 83-letnia gwiazda zmarła po długiej walce z chorobą w swoim domu w szwajcarskim Küsnacht. Jej sąsiedzi z tego miasta wyznali w rozmowie z prasą, że piosenkarka w niczym nie przypominała zadufanych w sobie, ekscentrycznych gwiazd estrady.
Reklama
Reklama

Świat muzyki stracił jedną z najsłynniejszych i najbardziej charyzmatycznych piosenkarek. Tina Turner od lat zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2013 roku przeszła udar mózgu, a w kolejnych latach zdiagnozowano u niej raka jelita grubego i niewydolność nerek. W marcu gwiazda ujawniła, że pogarszający się stan zdrowia jest rezultatem jej własnych zaniedbań.

"Nie zdawałam sobie sprawy, że powinnam leczyć nadciśnienie przy pomocy konwencjonalnej medycyny. Odmawiając zmierzenia się z rzeczywistością i przyznania, że potrzebuję codziennej, trwającej całe życie terapii lekami, naraziłam się na ogromne niebezpieczeństwo. Zbyt długo wierzyłam, że moje ciało jest niezniszczalne" – wyznała w zamieszczonym na Instagramie poście.

Legendę estrady pożegnało wiele znanych postaci branży rozrywkowej. W licznych postach publikowanych w mediach społecznościowych sławni przyjaciele artystki podkreślali, że była ona nie tylko muzyczną ikoną, ale i niezwykle inspirującą kobietą, która zdołała osiągnąć sukces mimo traumatycznych doświadczeń w życiu prywatnym. Nie jest bowiem tajemnicą, że Ike Turner, który był jej mężem przez 16 lat, znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

Autorkę hitów "We Don’t Need Another Hero" i "Simply The Best" uhonorowali też jej szwajcarscy sąsiedzi z miasteczka Küsnacht, w którym Turner zamieszkała w 1994 roku Turner wraz ze swoim drugim mężem, niemieckim dyrektorem wytwórni muzycznej Erwinem Bachem. Po śmierci Królowej Rock and Rolla mieszkańcy złożyli kwiaty pod bramą jej rezydencji.

Pod szwajcarską willą Tiny pojawia się wciąz mnóstwo kwiatów... (Fot. PAP/EPA)

W rozmowie z "The Mirror" określili oni swoją sławną sąsiadkę mianem "lokalnej bohaterki". "Wiodła spokojne życie. Była skromną, a zarazem otwartą i życzliwą osobą. Nigdy nie zachowywała się jak wielka gwiazda. Gdy spotykała nas na ulicy czy w parku, zawsze się zatrzymywała, by się przywitać i zamienić kilka słów. Myślę, że była u nas naprawdę szczęśliwa" – przyznał szef lokalnej firmy ciepłowniczej Leo Scherer.

Ciepłe wspomnienia o piosenkarce zachowała też Alexandra Kruse, była stylistka, która w 2015 roku nakręciła reklamę telewizyjną z udziałem Turner.

"Tina była po prostu najlepsza. Przyszłam tu dziś z kwiatami, aby oddać jej cześć i zwyczajnie podziękować. Jej szczerość w kwestii bycia ofiarą przemocy domowej zainspirowała wiele kobiet do ucieczki przed oprawcami i szukania pomocy. Spędziłam z nią tylko kilka dni, ale zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Była bardzo profesjonalna, a przy tym niezwykle przyjazna, dostępna. Znała nazwiska wszystkich osób na planie zdjęciowym, każdemu okazywała życzliwość. Była mądrą i bardzo uduchowioną kobietą" – wyznała Kruse.

Sąsiedzi gwiazdy zaznaczyli, że mocno angażowała się ona w życie lokalnej społeczności. Przed kilkoma laty ufundowała dla służb patrolujących wody jeziora Zuryskiego statek ratowniczy, który został nazwany jej imieniem, sfinansowała też bożonarodzeniową iluminację w okolicy.

Uwadze mieszkańców nie umknął również fakt, że piosenkarka pilnie uczyła się niemieckiego, który w Szwajcarii jest jednym z czterech języków urzędowych. Po śmierci artystki gmina Kusnacht wystosowała specjalne oświadczenie.

"Tina Turner zainspirowała ludzi na całym świecie swoim wyjątkowym głosem i poruszyła wielu mieszkańców Kusnacht swoim ciepłem i skromnością. Była dumną obywatelką naszego miasta" – czytamy w nim. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2023
GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama