Menu

Megan Fox już ponad dekadę temu skarżyła się na seksizm w showbiznesie...

Megan Fox już ponad dekadę temu skarżyła się na seksizm w showbiznesie...
Fox najwyraźniej naraziła się opanowanej przez mężczyzn branży filmowej... (Fot. PAP/EPA)
Wywiad, którego Megan Fox udzieliła Jimmiemu Kimmelowi 11 lat temu, stał się viralem na Twitterze. Aktorka opowiedziała w nim o tym, że jako 15-latka była seksualizowana przez reżysera Michaela Baya na planie 'Bad Boys II'.
Reklama

W produkcji "Bad Boys II" Megan pojawiła się w zaledwie epizodycznej roli. Przemknęła w scenie kręconej w nocnym klubie, mając na sobie bikini w kolorze amerykańskiej flagi, kowbojski kapelusz i 15-centymetrowe szpilki.

Film miał premierę w 2003 r., ale dopiero teraz zrobiło się głośno wokół roli Megan. Stało się to za sprawą wywiadu, jakiego udzieliła w talk-show Jimmiego Kimmela w 2009 r., a który zyskał drugie życie dzięki Twitterowi. Filmik z rozmową opublikowała jedna z użytkowniczek tego serwisu. Wideo zaczęło być udostępniane na bardzo dużą skalę (ponad 60 tys. udostępnień), generując przy tym bardzo dużo komentarzy na temat seksizmu w branży rozrywkowej. Dostało się i reżyserowi "Bad Boys II" Michaelowi Bayowi, i showmanowi prowadzącemu wywiad.

Aktorka wspominała, jak przed kręceniem jej sceny ekipa ostrzegała reżysera, że Megan jako 15-latka nie może być filmowana przy barze, ani pić alkoholu. "Znalazł na to rozwiązanie. Poprosił mnie, bym tańczyła obmywana wodą z wodospadu, będąc kompletnie przemoczona. Miałam tylko 15 lat, byłam w 10 klasie. To próbka tego, jak funkcjonuje umysł Michaela" – relacjonowała Fox.

"Tak, to dobrze oddaje, jak działa nasz umysł. Niektórzy z nas mają przyzwoitość, aby stłumić te myśli i udawać, że nie istnieją" – Kimmel humorystycznie odniósł się do słów Megan, co bardzo rozbawiło publiczność w studiu. Aktorka była wyraźnie skrępowana tą sytuacją, ale nie zdecydowała się na ripostę.

W 2009 r. Fox skrytykowała reżysera w jeszcze innym wywiadzie. "Michael Bay chce być na planie niczym Hitler. Jest koszmarem, gdy pracujemy na planie" - stwierdziła. Z powodu tych słów aktorka została wyrzucona z obsady z filmu Baya, "Transformers 3", choć zagrała we wcześniejszych częściach serii. Taką decyzję wymógł oburzony producent filmu, Steven Spielberg. Od tamtego czasu kariera Megan wyraźnie spowolniła.

Jimmy Kimmel od pewnego czasu przebywa zaś na urlopie...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama