Menu

McAfee: Alexis Bledel najniebezpieczniejszą gwiazdą w internecie w 2019 r.

McAfee: Alexis Bledel najniebezpieczniejszą gwiazdą w internecie w 2019 r.
Alexis Bledel często wykorzystywana jest w roli "pułapki" na internautów. (Fot. Getty Images)
Znana m.in. z Kochanych kłopotów aktorka Alexis Bledel jest najniebezpieczniejszą gwiazdą w internecie - wynika z analizy McAfee. Firma z branży cyberbezpieczeństwa sporządziła listę celebrytów najczęściej wymienianych w linkach ze złośliwym oprogramowaniem.
Reklama

Tuż za Bledel znalazł się prowadzący talk-show "The Late Late Show" James Corden. Na trzecim miejscu usytuowała się znana z "Gry o tron" Sophie Turner. Poza podium znaleźli się: aktorka Anna Kendrick, zdobywczyni Oscara Lupita Nyong'o, prowadzący talk-show Jimmy Fallon, aktor i mistrz sztuk walki Jackie Chan, raperzy Lil Wayne i Nicki Minaj. Pierwszą dziesiątkę zamyka znana m.in. z filmów "Thor: Ragnarok" i "Men in Black: International" Tessa Thompson.

McAfee podkreśla, że sporządzona lista ma zwrócić uwagę na zagrożenia związane z klikaniem podejrzanych linków w internecie. Jak przypominają specjaliści, hakerzy często wiążą m.in. wirusy i inne niechciane oprogramowanie z rozpoznawalnymi celebrytami, by skłonić do kliknięcia ciekawskich internautów. Firma ostrzegła też przed ryzykiem związanym z piractwem w sieci.

"Konsumenci mogą nie być w pełni świadomi ryzyka związanego z wyszukiwaniem w internecie. Mogą też nie rozumieć negatywnych konsekwencji związanych z przekazaniem swoich danych w zamian za dostęp do ulubionych gwiazd, filmów, seriali czy muzyki" - wskazał przedstawiciel McAfee Gary Davis.

Na liście "niebezpiecznych" gwiazd znalazł się także James Corden. (Fot. Getty Images)

Ekspert ocenił, że Bledel i Turner najpewniej znalazły się na liście w związku z rolami w popularnych w tym roku serialach: "Opowieściach podręcznej" i "Grze o tron". Z kolei Corden oraz Fallon wiązani są z popularnymi klipami z ich programów na platformach takich jak YouTube. Nyong'o występuje natomiast w tegorocznym filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Do poszukiwań nielegalnych plików z muzyką Lil Wayne'a miała zaś skłaniać internautów letnia trasa koncertowa z zespołem Blink-182.

Jednym z bardziej zagadkowych nazwisk na liście jest Jackie Chan, który w ostatnich latach ograniczył publiczne wystąpienia. Davis wskazał jednak, że cyberprzestępcy mogli wykorzystać plotki (zdementowane przez przedstawicieli aktora), jakoby mistrz sztuk walki miał powrócić na srebrny ekran w filmach "Godziny szczytu 4" i "Karate Kid 2".

W ubiegłym roku najczęściej wiązaną ze złośliwym oprogramowaniem gwiazdą była Ruby Rose w związku z zainteresowaniem jej rolą w serialu "Batwoman". W tym roku mniejsze zainteresowanie internautów budziły natomiast celebrytki takie jak Kourtney Kardashian czy Kristin Cavallari, które z pierwszej dziesiątki w 2018 r. spadły na pozycje poza pierwszą dwusetką.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Sport

Reklama