Menu

Lustro, które podpowiada w co... się nie ubierać

Lustro, które podpowiada w co... się nie ubierać
Wyjątkowe lustro z pewnością będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem... (Fot. Getty Images)
Nie potrafi dopasowywać ubrań czy tworzyć stylizacji. Ale ostrzega, gdy użytkowniczka będzie chciała włożyć dwa razy ten sam strój na kolejne spotkanie z tą samą osobą.
Reklama

Żeby lustro mogło ostrzegać przed takimi "wpadkami", trzeba mu najpierw udostępnić swój kalendarz Google i zawsze przed wyjściem utrwalać w zwierciadlanym kadrze swoją stylizację. Wtedy przed kolejnym spotkaniem z tym samym człowiekiem (lub gronem ludzi) NeSSA automatycznie przypomni, że warto wyjąć z szafy inne ubrania.

Lustro ostrzega, jeśli powtórzysz tę samą stylizację na spotkanie z tą samą osobą. (Fot. Getty Images)

NeSSA (skrót od Never Same Shirt Again) używa wbudowanego aparatu, aby utrwalić to, co właścicielka (lub właściciel) ma na sobie i przestrzega, że taka powtórka może być odebrana jako ubóstwo garderoby albo brak fantazji. Zarówno w odniesieniu do randki, jak i do spotkania w szerszym gronie (wtedy trzeba wpisać w lustro nazwę lub kryptonim wydarzenia).

NeSSA (skrót od Never Same Shirt Again) używa wbudowanego aparatu, aby utrwalić to, co właścicielka (lub właściciel) ma na sobie. (Fot. Getty Images)

W przedsprzedaży kosztuje 200 dolarów, ale – jak przekonują właściciele startupu Shiftall - kwota zwraca się szybko. Koncepcja jest banalnie prosta, czerwona dioda na ramie oznacza: "zakaz wyjścia". Potrzeba jest zrozumiała, w natłoku randek internetowych, można się nie zorientować, że wychodzimy w ulubionym sweterku lub sukience na kolejne spotkanie z tym samym człowiekiem.

NeSSA nie ma funkcji łączenia się ze sklepami, które oferują zwrot towaru do kilku lub kilkudziesięciu dni od zakupu, ale to wyzwanie twórcy z pewnością podejmą. Prototyp został zaprezentowany podczas targów CES 2020. Sprzedaż planowana jest na sierpień tego roku.

Aby lustro mogło ostrzegać przed powtórzeniem stroju, trzeba mu udostępnić swój kalendarz Google i zawsze przed wyjściem utrwalać w kadrze każdą stylizację. (Fot. Getty Images).

Ta sama firma proponuje jeszcze urządzenie, "które daje użytkownikowi osobistą przestrzeń psychologiczną", czyli klapki na oczy i uszy "wyposażone w technologię redukcji szumów i funkcję oddzielenia wizualnego, która blokuje przestrzeń społeczną" wyposażone w "mechanizm regulacji kąta otwarcia" z funkcją filtrowania dźwięku. Ta pozwala użytkownikowi wybrać sygnał, którego nie chce przegapić (np. konkretny dzwonek telefonu lub pukanie do drzwi).

Startup Shiftall sprzedaje też lodówkę, która zadba o to, by nigdy nie zabrakło w niej piwa. Wewnąrz ma czujniki, które monitorują stan zapasów trunku i tempo ich znikania. Na tej podstawie lodówka sama zamawia ulubione piwo przez internet. Niestety, płacić za dostawę musi jednak właściciel sprzętu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama