Menu

Lucy Liu opowiedziała o aktach rasizmu i seksizmu, jakich doświadczyła w Hollywo

Lucy Liu opowiedziała o aktach rasizmu i seksizmu, jakich doświadczyła w Hollywo
Jedna z najbardziej popularnych aktorek amerykańskich o azjatyckich korzeniach opowiedziała swoją historię... (Fot. PAP/EPA)
Dziś jest nalezy do grona gwiazd, a popularność przyniosły jej role w filmie 'Kill Bill vol. 1' Quentina Tarantino czy remake'u serialu 'Aniołki Charliego'. W jednym z wywiadów, mająca chińskie korzenie aktorka, wspomniała początki swojej kariery, którą utrudnił jej panujący w Hollywood rasizm.
Reklama

"Myślę, że byłam zbyt naiwna i nie wiedziałam, co mnie czeka oraz z czym przyjdzie mi walczyć. Zaczęło to do mnie docierać już po przybyciu do Los Angeles, gdy moja przyjaciółka codziennie chodziła na dziesięć castingów, a mnie trafiły się może dwa lub trzy w miesiącu. Wiedziałam więc już, że będę miała znacznie mniej szans" – wyznała Lucy Liu w wywiadzie dla gazety "The Sydney Morning Herald". Powodem tego, że była pomijana przy castingach, było jej azjatyckie pochodzenie.

"W końcu mi się poszczęściło i po kilku rolach trafiłam na przesłuchania, na których nie przypominałam żadnych innych obecnych tam aktorek. Nie rozumiałam, co tam robię, ale skoro już tam byłam, to zdecydowałam się dać z siebie wszystko. Kiedy jesteś swego rodzaju czarną owcą, nie masz nic do stracenia, bo skoro niekoniecznie szukają kogoś takiego jak ty, to możesz spróbować to zdobyć" – wspominała dalej Liu.

Ta wypowiedź Lucy Liu zbiegła się w czasie z wywiadem, którego udzieliła magazynowi "Vulture" Thandie Newton. Aktorka przymierzana była do roli, którą w "Aniołkach Charliego" ostatecznie zagrała właśnie Liu. Odrzuciła ją jednak z powodu rasistowskich i seksistowskich uwag reżysera filmu Josepha McGinty’ego Nichola oraz ówczesnej prezes studia Sony Pictures, Amy Pascal.

Komentarze
  • Celestyn76
    12 lipca, 18:01

    No coz nie nalezy do narodu wybranego ani nawet do rasy objetej akcja afirmatywna wiec tak moze sie zdarzyc

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama