Menu

"Last Christmas" - hit Wham! na ekranie

"Last Christmas" - hit Wham! na ekranie
Czy "Last Christmas" w filmowej wersji osiągnie podobny sukces jak piosenka? (Fot. Kadr z filmu)
Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun filmu Last Christmas, który powstał na podstawie słynnej piosenki zespołu Wham! o tym samym tytule. W filmie usłyszymy również niepublikowany wcześniej utwór George'a Michaela.
Reklama

"Tuż przed śmiercią George Michael pracował nad nowym albumem. Jedna z piosenek, która pojawia się w filmie, jest jednym z niepublikowanych dotąd utworów. Jest niesamowita, bardzo się cieszę, że świat będzie mógł ją usłyszeć" - podkreślił w rozmowie z BBC reżyser filmu Paul Feig.

Jak zdradza dalej Feig, to bardzo uroczysta piosenka, którą usłyszymy w całości. "Kiedy dostajesz piosenkę, której nigdy nie słyszano, nie chcesz po prostu użyć jej, na przykład przez 15 sekund. Piosenka zaczyna się na końcu filmu, a potem trafia na napisy" - dodał.

Sześciominutowy utwór zmarłego muzyka, to jeden z wyjątkowych elementów filmu, dla którego inspiracją stał się słynny świąteczny utwór Wham! "Last Christmas". Emilia Clarke, Henry Golding i Emma Thompson, która jest autorką scenariusza, przeprowadzą widzów przez tę muzyczną podróż.

W filmie zobaczymy prawdziwie gwiazdorską obsadę. (Fot. Kadr z filmu)

Fabuła filmu koncentruje się na młodej, aspirującej piosenkarce, dla której bohaterem jest George Michael. Do tej pory fani zastanawiali się, czy muzyka Michaela zostanie po prostu wykorzystana, jako ścieżka dźwiękowa, czy też piosenki będą śpiewane przez bohaterów.

"To nie jest musical, ale muzyka George'a wpływa na historię" - wyjaśnia Feig.

Thompson zaczęła pisać scenariusz, gdy Michael jeszcze żył, a fabuła - zwłaszcza jego temat przewodni - spotkała się z aprobatą muzyka. Jak donosi "The Guardian", w filmie może pojawić się więcej niż jeden niewydany utwór nagrany przez piosenkarza.

"Najbardziej smutne jest to, że nie ma go tutaj, że nie może być częścią tego projektu. Jednak czujemy, że on jest wciąż z nami" - wskazał Feig.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.06.2020
GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

Sport


Sport

Reklama