Menu

Kwiatki i czekoladki - niejedyne prezenty na Dzień Kobiet...

Kwiatki i czekoladki - niejedyne prezenty na Dzień Kobiet...
Czym obdarujesz dziś kobiety w Twoim otoczeniu? (Fot. Getty Images)
Większość kobiet lubi swoje święto - zwłaszcza, że tego dnia najczęściej są obdarowywane przez partnerów. Możliwości prezentowych na Dzień Kobiet jest wiele - od kwiatów, poprzez czekoladki, po perfumy czy biżuterię.
Reklama

62 proc. kobiet świętuje swój dzień. Jak pokazały wyniki badania "Dzień kobiet oczami Polek" serwisu Prezent Marzeń, święto to najchętniej obchodzą panie w wieku 18-24 lat (31 proc.), 25-34 (22 proc.) oraz te poniżej 18. roku życia (19 proc.). Co ciekawe, najmniej ważne - bo zaledwie dla 4 proc. badanych - okazało się ono dla najstarszych respondentek (55+).

O tym dniu najczęściej pamiętają partnerzy i mężowie (43 proc.), ojcowie i bracia (22 proc.) oraz koledzy w pracy (14 proc.)

Reprezentant tej ostatniej grupy podczas parzenia porannej kawy w firmowej kuchni spytał redakcyjne koleżanki o to, czy kwiaty na Dzień Kobiet to nie przeżytek - ich zdziwione miny dały do zrozumienia, że właśnie tego oczekują najbardziej.

Niegdyś z kwiatkiem panowie wręczali rajstopy, co - choć dziś mogłoby uchodzić za staroświeckie - wbrew pozorom może okazać się praktycznym podarunkiem.

Choć wiele kobiet dba o swoją linię, czekoladki również mogą być trafionym prezentem, w końcu raz na jakiś czas - a zwłaszcza od święta, i to swojego - można sobie pozwolić na małe co nieco.

Panie dbają nie tylko o figurę, ale i o wygląd, dlatego kosmetyki, a zwłaszcza ulubione perfumy - jeśli mężczyzna je zna - okażą się strzałem w dziesiątkę. Popularne są też vouchery na masaże czy wizyty w SPA.

A tym paniom, które lubią gotować, warto sprezentować kurs kulinarny, który podszkoli ich umiejętności z wybranej kuchni, np. włoskiej. Oczywiście najlepiej zrobić to tak, żeby niechcący nie zasugerować kobiecie, że nie potrafi gotować...

Jak śpiewała Marilyn Monroe, diamenty są najlepszym przyjacielem kobiet. Choć te akurat należą do prezentów z górnej półki cenowej, mała błyskotka sprawi niemałą przyjemność kobiecie i będzie trwałą ozdobą przypominającą jej o kobiecym święcie. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.06.2020
GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

Sport


Sport

Reklama