Menu

Kup koszulkę, a damy ci mieszkanie...

Kup koszulkę, a damy ci mieszkanie...
Kup koszulkę, otrzymasz mieszkanie - najnowszy chwyt reklamowy firmy Diesel. (Fot. Getty Images)
Znana włoska marka odzieżowa, która od niedawna działa też w branży deweloperskiej, ma ciekawy sposób na promocję swoich nieruchomości. Proponuje darmowe mieszkanie każdemu, kto kupi koszulkę. Kusząca oferta?
Reklama

Diesel, włoska marka należąca do Renzo Rosso, zaczęła właśnie sprzedaż wyjątkowej linii koszulek. Na nabywców czekają 143 T-shirty. Najtańsze kosztują 370 tys. dolarów za sztukę, za najdroższe trzeba zapłacić aż 5,5 mln dol.

Dlaczego na zwykłą koszulkę, najbardziej podstawowy element naszej garderoby, trzeba wydać fortunę? Otóż to nie jest zwykła koszulka. To chwyt marketingowy, który ma rozreklamować pierwszy apartamentowiec zbudowany przez firmę Diesel.

Diesel nie jest pierwszą marką modową, która próbuje swoich sił na rynku nieruchomości. (Fot. Getty Images)

O tym, że Renzo Rosso wchodzi na rynek nieruchomości, tworząc projekt "Diesel Living", poinformowano w listopadzie 2018 r. Teraz poznaliśmy szczegóły tej inwestycji.

Pierwszy w historii marki Diesel budynek mieszkalny, składający się ze 143 mieszkań, zbudowano w Miami na Florydzie. Żeby w nim zamieszkać, trzeba kupić białą bawełnianą koszulkę. Każda z przodu ma nadruk, przedstawiający plan jednego z mieszkań oferowanych w projekcie.

Zakup takiej koszulki jest jednoznaczny z otrzymaniem "darmowego" mieszkania. Koszulka Diesla "D6-L7” kosztuje ponad milion dolarów i pozwala wprowadzić się do mieszkania o powierzchni ponad 170 metrów kwadratowych, z sypialnią, dwiema łazienkami i piwnicą.

Ta, której cena przekracza 5 milionów dolarów, daje dostęp do apartamentu na najwyższym piętrze o powierzchni ponad 280 metrów kwadratowych.

Diesel nie jest pierwszą marką modową, która próbuje swoich sił na rynku nieruchomości. Ale w przeciwieństwie do marek takich jak Zadig & Voltaire, Bulgari, Armani czy Versace, firma Renzo Rosso nie inwestuje w hotele, ale w budynki mieszkalne.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.01.2020
GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

Sport


Reklama