Menu

Księżyc odwiedził... Rochester!

Księżyc odwiedził... Rochester!
Wystawa w Rochester: "Museum of the Moon". (Fot. Sergiusz Rydosz)
Niewielu ją widziało na żywo, dla bardziej dociekliwych w Internecie są zdjęcia przedstawiające ciemną stronę księżyca, a dla wielbicieli surrealistycznych instalacji jest coś jeszcze...
Reklama

W Rochester Cathedral do 4 marca można rozkoszować się widokiem ogromnego Księżyca, który zawisł w nawie głównej tej pięknej katedry. Doznania potęgowane są faktem, iż nasz naturalny satelita jest podświetlony od środka i iluminuje tak jak ten prawdziwy. Jego ogromne rozmiary (7 metrów średnicy) i atmosfera świątyni tworzą niezapomniany obraz, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Księżyc w skali 1:500,000. (Fot. Sergiusz Rydosz)

Księżyc odwiedził Rochester w ramach objazdowej wystawy pod tytułem "Museum of the Moon", a jego autorem jest Luke Jerram. Na powierzchnię dzieła składają się wysokiej jakości zdjęcia wykonane przez NASA. Skala to około 1:500,000, co oznacza, iż każdy centymetr odpowiada 5 kilometrom księżycowej powierzchni.

Taka ekspozycja to nie lada gratka dla miłośników astronomii. (Fot. Sergiusz Rydosz)

Wstęp jest bezpłatny, ale zanim się tam wybierzesz, to sprawdź na stronie katedry w jakich godzinach odbywają się msze (wtedy zwiedzanie jest niemożliwe). Dodatkowo zaplanowano kilka specjalnych, wieczornych pokazów, które łączą ze sobą światło i dźwięk.

Więcej szczegółów na stronie https://www.rochestercathedral.org/articles/2019/12/3/museum-of-the-moon-13th-february-4th-march-2020

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 31.03.2020
GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

Sport


Reklama