Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Królowa Elżbieta II znienawidziła serial "The Crown"

Królowa Elżbieta II znienawidziła serial "The Crown"
Jeden z odcinków sprawił, że była "zdenerwowana i rozgniewana". (Fot. Getty Images)
Jeśli królowa Anglii z zadowoleniem oglądała pierwszy sezonu serialu The Crown, to obecnie może się to zmienić. Odcinek skupiający się na problemach młodego księcia Karola wywołał jej gniew. Nic takiego nie miało miejsca - wyjaśnia królowa.
Reklama

Jeden z odcinków sprawił, że była "zdenerwowana i rozgniewana" - wyjawia anonimowe źródło. Królowa Elżbieta II była szczególnie urażona fragmentem z serialu "The Crown", co ujawniono brytyjskiej gazecie "The Express". W odcinku 9, sezonu 2, zatytułowanym "Pater familias", widzowie śledzą trudne początki młodego księcia Karola, ofiary szkolnego znęcania się w szkole Gordonstoun w Szkocji. Pomimo złośliwych towarzyszy, mały chłopiec zdaje się jednak cieszyć z pobytu w internacie.

Serial stworzony przez Petera Morgana sugeruje również, że książę Filip nalegał na wysłanie syna do tej instytucji, która była jego własnością. Wszystko wbrew radzie królowej, która wolała wybrać dla syna edukację w Eton. Jedynym minusem, według anonimowego pracownika pałacu królewskiego, było, że królowa Anglii miała inna wersję wydarzeń. "Zdaje sobie sprawę, że większość osób oglądających The Crown traktuje serial jako dokładny portret rodziny królewskiej" - dodaje anonimowe źródło.

Ale postać księcia Filipa - granego przez Matta Smitha - wcale nie odpowiada rzeczywistości. "Mogę powiedzieć, że była zdenerwowana tym, jak książę Filip jest przedstawiany jako ojciec, który jest niewrażliwy na dobro swojego syna" - mówi pracownik. Szczególnie zaniepokoiła ją scena, w której Filip nie ma współczucia dla całkowicie zdenerwowanego Charlesa, gdy opuszczają pałac i lecą do Szkocji. Po prostu tak nie było" - podaje źródło.

Według historyka Roberta Lacey'a, mąż królowej rzeczywiście miał "najlepsze intencje", wysyłając księcia Karola do wybranej szkoły. "Problem polega na tym, że serial jest bardzo dobrze napisany, dobrze zinterpretowany i wystawnie sfilmowany. Co czyni go jeszcze gorszym, ponieważ wypacza prawdę. I choć królowa Elżbieta II pochłonęła pierwszy sezon serialu, jest pewne, że nie będzie pić herbaty, oglądając trzeci sezon" - podsumowuje ekspert.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.09.2019
GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama