Menu

Kosmetyczka Jennifer Aniston zdradza, jak wykonać odmładzający masaż twarzy

Kosmetyczka Jennifer Aniston zdradza, jak wykonać odmładzający masaż twarzy
Jennifer Aniston zawdzięcza piękną cerę odpowiednim masażom twarzy. (Fot. PAP/EPA)
Na rynku kosmetycznym wciąż pojawiają się kolejne nowości obiecujące spektakularne rezultaty. Pielęgnując na co dzień skórę warto jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze preparaty nie dostarczą nam pożądanych korzyści, jeśli nie przygotujemy odpowiednio cery.
Reklama

Jeśli sądzisz, że aby dbanie o urodę przynosiło zadowalające rezultaty, należy wydawać krocie na upiększające zabiegi, jesteś w błędzie. Joanna Czech, której klientkami są m.in. Christy Turlington Burns i Jennifer Aniston, przekonuje, że profesjonalny zabieg pielęgnacyjny możemy wykonać w domowym zaciszu. Nie należy jednak zapominać o masażu, który pozwala skórze z większą łatwością wchłonąć wszystkie cenne składniki aplikowanych kosmetyków.

"Masaż jest zawsze najistotniejszym elementem każdego zabiegu wykonywanego w salonie urody. Chodzi w nim o to, by traktować mięśnie twarzy niczym ciasto i je ugniatać, co stymuluje przepływ krwi. Krew transportuje tlen do skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast jaśniejsza i bardziej sprężysta. A ponieważ skóra jest rozgrzana, wszystko, co później na nią nałożysz, wniknie znacznie głębiej" – tłumaczy ekspertka.

Co ciekawe, masaż ten powinien obejmować nie tylko twarz. Czech sugeruje, by każdy domowy zabieg rozpocząć od rozciągania klatki piersiowej, a następnie rozmasowania karku i pleców po obu stronach kręgosłupa. "Masaż zaczynam zwykle od talii i kieruję się w górę w kierunku podstawy czaszki. Wszystkie nerwy odpowiedzialne za przód ciała znajdują się wzdłuż rdzenia kręgowego, dlatego najpierw musimy je rozmasować. Przygotujesz w ten sposób twarz do pracy, a efekty masażu będą znacznie lepsze" – zaznacza kosmetyczka.

Masując twarz, pamiętajmy o tym, by zacząć od środka twarzy, a następnie ugniatać mięśnie w kierunku uszu, kończąc na węzłach chłonnych i skroniach. W ten sposób zredukujemy napięcia i obrzęki, a także wzmocnimy i uelastycznimy skórę. "Kluczem jest spojrzenie na skórę, jak na gąbkę. Kiedy obserwujemy ją pod mikroskopem, widzimy tkankę tłuszczową i włókna kolagenowe pod spodem, a także inne warstwy. Przypomina to strukturę gąbki. Dlatego zawsze wykonuję ruch naciśnij i puść, aby zastosowany później produkt do pielęgnacji wniknął głęboko w skórę" – konkluduje Czech.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama