Menu

Kombinezon Olivii Newton-John sprzedany za ponad 400 tys. dolarów!

Kombinezon Olivii Newton-John sprzedany za ponad 400 tys. dolarów!
Kombinezon, jak wspominała Newton-John (na zdj.), był tak ciasny, że puścił w nich na planie zamek błyskawiczny. (Fot. PAP Life)
Czarny, skórzany kombinezon, w którym Olivia Newton-John wystąpiła z Johnem Travoltą w filmowym musicalu 'Grease' z 1978 r., został sprzedany na aukcji za 405,7 tys. dolarów. Dochód z licytacji ma wesprzeć chorych na raka.
Reklama

Newton-John, która walczy z rakiem piersi, postanowiła sprzedać około 500 rekwizytów z filmu i innych przedmiotów, aby zebrać fundusze na jej centrum rehabilitacji chorych na raka w Australii.

Najwyższą cenę wyjściową miał kombinezon, w którym Newton-John pojawiła się w „Grease”. Strój ten posłużył, razem z makijażem i odpowiednią fryzurą, do przekształcenia grzecznej uczennicy szkoły średniej w seksowną Sandy Olson, która wykonała z Travoltą przebój "You're the One That I Want".

Ostatecznie kombinezon uzyskał cenę dwa razy większą, niż się spodziewano. Anonimowy kupiec nabył kurtkę za 243,2 tys. dolarów, a spodnie za 162,5 tys.

Kombinezon, jak wspominała Newton-John, był tak ciasny, że puścił w nich na planie zamek błyskawiczny i trzeba było go naprędce wymienić. "Kilka tygodni temu przymierzyła ten strój i wciąż na nią pasował" - przyznał szef domu aukcyjnego Julien’s Auctions w Beverly Hills, Martin Nolan.

Pod młotek poszła też m.in. różowa suknia, w której aktorka wystąpiła na premierze "Grease" w Los Angeles. Sprzedano ją za 18,7 tys. dolarów. Aukcja zakończyła się zyskiem 2,4 mln dol.

Aktorka ujawniła, że selekcja przedmiotów na aukcję pochłonęła jej dużo czasu, ale rozstaje się z nimi bez żalu. "Z biegiem lat, zwłaszcza po pewnych przejściach, dochodzi się do wniosku, że rzeczy nie są czymś ważnym" - zdradziła.

71-letnia Newton-John już po raz trzeci zmaga się z rakiem, który po raz pierwszy zdiagnozowano u niej w 1992 r. Dzięki jej staraniom, powstał w Melbourne Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre zajmujący się rehabilitacją zarówno fizyczną, jak i psychiczną chorych na nowotwory.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 12.08.2020
GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

Sport


Sport

Reklama