Menu

Kobiety sprawdzają telefon... 200 razy dziennie

Kobiety sprawdzają telefon... 200 razy dziennie
Kobiety czują potrzebę częstego sprawdzania tego, co dzieje się w mediach społecznościowych. (Fot. Thinkstock)
Liczne badania wskazują na szkodliwy wpływ, jaki media społecznościowe mogą mieć na zdrowie psychiczne. Dotyczy to głównie dzieci, jednak - jak wskazują najnowsze badania - dorosłym również trudno oderwać się od urządzeń mobilnych.
Reklama

Według najnowszych badań, około jedna czwarta kobiet po trzydziestce i jedna piąta pań w wieku 40 lat sprawdza swój telefon ponad 200 razy w ciągu dnia, co oznacza, że co siedem minut sięgają one po smartfona.

Co więcej, niemal połowa kobiet przyznaje, że zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu mediów społecznościowych, jednak nie zamierzają rezygnować z korzystania z nich.

Badane kobiety wyjaśniają, że czują potrzebę częstego sprawdzania tego, co dzieje się w mediach społecznościowych, a dwie na pięć kobiet dopuszcza myśl, że mogą być uzależnione od social mediów.

Media społecznościowe mogą mieć ogromny wpływ na ogólne samopoczucie, prowadząc bezsenności, zaburzeń pamięci, koncentracji i problemów z poczuciem własnej wartości.

Ponadto najnowsze badania wykazały, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas wykonywania innych czynności, takich jak jedzenie czy spędzanie czasu ze znajomymi, może sprawić, że codzienne czynności będą mniej przyjemne. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2020
GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

Sport


Sport

Reklama