Menu

Kobiety coraz chętniej sięgają po męskie perfumy

Kobiety coraz chętniej sięgają po męskie perfumy
Perfumerie odnotowały trend, który jednoznacznie wskazuje na popularność mocniejszych i dominujących zapachów wśród kobiet. (Fot. Getty Images)
W sezonie jesienno-zimowym zapanowała pełna dowolność w makijażu, podobna swoboda obowiązuje w trendach perfumeryjnych. Sergiusz Osmański proponuje zabawę zapachami, mieszanie różnych aromatów i co najważniejsze -przełamanie schematów.
Reklama

"Kobiety sięgają po męskie perfumy. I to nie jest już trend unisex, a trend zamiany. Mężczyźni zaczynają sięgać po nieco lżejsze zapachy, pełne lżejszych nut, kobiety przeszły na ciemną stronę i sięgają po perfumy dominujące, korzenne, z domieszką kadzidła. Ten trend jest mocno widoczny" - wyjaśnia Sergiusz Osmański, makijażysta i dyrektor artystyczny Sephora Polska.

Przypomina, że zapachy są niczym podpis, co zauważają również marki, tworząc bardziej charakterystyczne, rozpoznawalne perfumy.

"Mamy powrót do lat 80., gdzie perfumy były skrojone na miarę, stanowiły swoisty podpis. Jeśli ktoś używał Opium, Fahrenheita - to były zapachy rozpoznawalne. Lata dwutysięczne przyniosły pewien miszmasz, jedna nuta interpretowana była w różnych markach, co nie dawało możliwości rozpoznania, który zapach jest z nami danego dnia. Zapachy były pozbawione tej indywidualności" - tłumaczy Osmański.

Jakich perfum obecnie używacie? (Fot. Getty Images)

Zachęca również do tworzenia własnych kompozycji zapachowych i mieszania różnych zapachów. "Tak jak w makijażu, warto eksperymentować z zapachami, łączyć je - pamiętajmy, że ciepłota ciała powoduje, że te zapachy w ciągu dnia zaczynają pracować, utleniają się i możemy uzyskać bardzo fajny efekt" - przekonuje.

Obok zabawy zapachami, można również przełamywać pewne utarte schematy - warto czasem sięgnąć po nieco cięższe zapachy w ciągu dnia, dla przełamania perfumeryjnej rutyny.

"Zwykle jest tak, że to właśnie te lekkie, ulotne zapachy zarezerwowane są na dzień, a na wieczór sięgamy po te dominujące zapachy. Ale warto pokusić się o zmianę i na dzień wybrać perfumy nieco cięższe, bardziej wyraziste, a na wieczór zdecydować się na zapach lekki, nieco ulotny" - radzi.

Komentarze
  • 20002
    23 września 2019, 16:51

    Niedlugo faceci zaczna nosic tampony. Takie to "nowoczesne" ;DDD

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.07.2020
GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

Sport


Sport

Reklama