Menu

Kim Kardashian West już jest miliarderką

Kim Kardashian West już jest miliarderką
Ach, ta Kim... (Fot. PAP/EPA)
Amerykańska celebrytka i bizneswoman dołączyła do elitarnego klubu superbogaczy. Na The World's Billionaires - zyli światowej liście miliarderów magazynu 'Forbes' - jest jedną z… 2 755 już osób. Stawce przewodzi założyciel Amazona - Jeff Bezos.
Reklama

Wartość majątku Bezosa oszacowano obecnie na 177 mld dolarów. Na drugim miejscu uplasował się Elon Musk (Tesla, SpaceX): 151 mld dol. Trzeci jest Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy): 150 mld dol. Majątek Kim Kardashian West to dokładnie miliard dolarów. Najwięcej zarobiła na stworzonej przez siebie w 2017 roku marce kosmetycznej KKW Beauty oraz na marce ubrań, również autorskiej - SKIMS. W skład jej majątku, jak napisano w "Forbesie", wchodzą też: gotówka, nieruchomości, akcje innych firm, wpływy z reklam i z produkcji telewizyjnych.

Co ciekawe, majątek 40-letniej Kim Kardashian jeszcze w październiku ubiegłego roku wynosił 780 milionów dol. Eksperci podkreślają, że celebrytka znakomicie wykorzystała w czasie pandemii swoją ogromną popularność w mediach społecznościowych (ma 213 mln obserwujących na Instagramie; 69,7 mln - na Twitterze). Pod koniec ubiegłego roku promowała tam głównie odzież "dresowo-domową" z najnowszej kolekcji swojej marki SKIMS. Można stwierdzić, że ostatni pandemiczny rok obrodził w miliarderów. W tym czasie przybyło ich bowiem aż 660.

Inni amerykańscy miliarderzy, którzy weszli ostatnio do klubu superbogaczy, to m.in. założycielka aplikacji randkowej Bumble - Whitney Wolfe Herd (1,3 mld dol.), aktor, reżyser i scenarzysta Tyler Perry ( miliard dol.) i Miriam Adelson, wdowa po właścicielu kasyn Sheldonie Adelsonie (38,2 mld dol.). W klubie najbogatszych jest też Kanye West (jeszcze mąż Kim, bo para jest w separacji). Według "Forbesa", jego majątek wynosi 1,8 mld dolarów. Przyrodnia siostra Kim, Kylie Jenner, nadal pozostaje "zaledwie" multimilionerką, po tym gdy w maju ubiegłego roku "Forbes" uznał, że zawyżyła przychody swojej firmy kosmetycznej i skreślił ją z The World's Billionaires (choć wcześniej ją na niej umieścił).

Komentarze
  • Tt
    8 kwietnia, 14:53

    A ja jestem na kturym? Bo nikt o mnie niewspomnial..

  • Jerry
    9 kwietnia, 09:43

    Żaden kraj na świecie nie powinien dopuszczać ludzi do takiego wzbogacania się jak Bezos czy Gates. Takie pieniądze z łatwością pozwalają kierować władzą i wpływać na decyzję rządów oraz na ustanawiane prawo.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama