Menu

Kelnerki przebrane za pokojówki, czyli maid cafe

Kelnerki przebrane za pokojówki, czyli maid cafe
Pierwsze maid cafe powstało w 1998 r. (Fot. Getty Images)
Maid cafe - kawiarnie, w którym kelnerki przebrane są za francuskie pokojówki, od 20 lat cieszą się w Japonii dużą popularnością. W tego typu lokalu każdy klient traktowany jest niczym król. Serwuje się jedzenie ozdobione buźkami, serduszkami i słodkimi napisami.
Reklama

Na wejściu do maid cafe, które aranżowane są w małych, niepozornych pomieszczeniach, dziecinnie wyglądające kelnerki witają gości słowami "Witaj w domu, panie/panienko". Te niby pokojówki traktują swoich gości z dużą nabożnością. Są bardzo serdeczne i kontaktowe. Starają się, by klient poczuł się jak w domu. Mają figlarną stylizację, którą tworzy czarna sukienka, biały fartuszek, czepek i pończochy.

Pierwsze maid cafe powstało w 1998 r. Było tymczasową atrakcją, która towarzyszyła wydarzeniu Tokyo Character Collection. Chodziło o promocję gry randkowej "Welcome to Pia Carrot". Trzeba wiedzieć, że motyw pokojówki jest często poruszany w japońskich komiksach, grach i animacjach.

Nietuzinkowy lokal bardzo przypadł do gustu Japończykom. W 2001 r. w tokijskiej dzielnicy Akihabara otwarto pierwszy stały lokal typu maid cafe. Wkrótce podobne kawiarnie zaczęły pojawiać się w Chinach, Korei Południowej, Tajwanie, USA, Kanadzie, Meksyku, a nawet w Czechach i na Węgrzech.

W maid cafe kelnerki serwują jedzenie ozdobione uśmiechniętymi buziami, serduszkami i słodkimi napisami. Ale nie posiłek jest najważniejszą kwestią. Pokojówki zabawiają gości rozmową, można z nimi grać w różne gry, śpiewać. Największa bliskość fizyczna, w jaką wchodzą z klientami, to zrobienie sobie wspólnego zdjęcia.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama