Menu

Karl Lagerfeld: wyobraźnia to coś, co musisz pielęgnować

Karl Lagerfeld: wyobraźnia to coś, co musisz pielęgnować
Karl Lagerfeld obchodziłby wczoraj swoje urodziny. (Fot. Getty Images)
Legendą stał się już za życia, wskrzeszając śpiącą królewnę świata mody, markę Chanel. Wczoraj obchodziłby urodziny - które, to mało istotne. Sam oznajmił kiedyś: wszyscy wiedzą, że mam 100 lat, więc nie ma znaczenia, jak bardzo jestem stary.
Reklama

W jednym z ostatnich wywiadów, jak zwykle celnie, skomentował otaczający go świat. "Wiem jak używać Instagrama, ale nie chcę tego robić. Nie chcę poświęcać czasu na rzeczy, które uważam za niepotrzebne - nie mam na to czasu, dni są zbyt krótkie" - przyznał Lagerfeld.

Projektant zmarł 19 lutego - tak jak zapowiadał, do ostatnich dni tworzył i pracował nad kolejnymi kolekcjami. Jako siedmiolatek marzył o tym, aby zostać ilustratorem, poniekąd spełnił swoje marzenie, tworząc niesamowite szkice swoich kolejnych kolekcji.

"Uwielbiam sam proces szkicowania. Zwykle staram się nie spoglądać na zbyt wiele rzeczy. Sami zabijamy swoją wyobraźnię, a to jest coś, co należy pielęgnować. Osobiście zamykam oczy i tak przez kilka godzin mogę wyświetlać w swojej głowie filmy" - wspomniał.

Znany fashion designer słynął ze swojego ciętego języka. (Fot. Getty Images)

Jego projekty kochały wszystkie kobiety, wiele natomiast bało się jego ciętego języka. Równocześnie wielu zapamiętało jego rady i przemyślenia. Kto, jeśli nie Karl Lagerfeld, miałby odwagę powiedzieć, że nie jest szczęśliwy. "Szczęście mnie przeraża. Szczęście to bardzo niebezpieczny stan umysłu" - przyznał w rozmowie z "Elle".

Projektował wszystko, od najbardziej cenionych kolekcji, po choinki i butelki coli. Sam żartował kiedyś, że powinien się nazywać "Labelfeld" od słowa "label", czyli marka. "Jestem chodzącą marką. Moje imię to Labelfeld, nie Lagerfeld" - żartował projektant.

Zapytany o to w formie jakiego stroju chciałby powrócić, bez wahania przyznał, że jako mała czarna, no może zestawiona z białą koszulą. Przyznał kiedyś, że sam jest czarno-biały.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.01.2021
GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama