Menu

Kanony piękna według Instagrama

Kanony piękna według Instagrama
Kanye West ze swoją słynną małżonką - Kim Kardashian. To właśnie jej figura jest wzorem dla wielu amerykańskich (i nie tylko) nastolatek... Serio?!...(Fot. Getty Images)
Choć jedni uważają, że to uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą kobiety, same panie często w to wątpią... W czasach, kiedy kładzie się nacisk na perfekcyjny wygląd nie trudno - sugerując się trendami rodem z Instagrama - skusić się na poprawienie urody...
Reklama

"Och Ziuta, ja wiem, że nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak. Lecz Ziuta, gdy wytrzeźwieje człowiek, wtedy inny gust ma, inny smak" - śpiewał Shakin' Dudi w piosence z 1985 roku pod tytułem "Och, Ziuta". Choć piękno to pojęcie względne, dziś można by uznać to za seksistowskie wyznanie...

Jak z kolei zauważa Patrycja Strzałkowska - wizażystka, blogerka, którą w sieci obserwuje ponad 44 tys. użytkowników, a także autorka książek (najnowsza to "Insta Beauty. Wszystko, co musisz wiedzieć o upiększaniu") - dziś kobiety coraz częściej stawiają na sztuczność.

"Mają rozjaśnione i doczepione włosy, sztuczne rzęsy, chirurgicznie poprawione różne elementy swojego ciała. Istnieje kult idealnego ciała oraz idealnej twarzy. Wzorem jest szczupła kobieta o pokaźnych piersiach, talii osy, jędrnych pośladkach i z przerwą pomiędzy udami" - wylicza.

Kim Kardashian stała się symbolem piękna Instagrama... (Fot. Getty Images)

Trudno nie zgodzić się z tym, że wiele kobiet ślepo podąża za tym, aby choć trochę zbliżyć się do współczesnego kanonu piękna. Czy słusznie, czy nie - rzecz gustu. Tym zdecydowanym na ingerowanie w swój wygląd autorka radzi... trochę odpuścić.

"Ani żadna siłownia, ani żadna dieta cud zmieniająca rysy twarzy nie sprawią, że będziemy choćby ciut podobne do rodu słynnych Kardashianek. Duże piersi zazwyczaj są obwisłe, chyba że są sztuczne, jędrne pośladki są do wypracowania, ale mało kto ma czas, by chodzić na siłownię i robić 100 tysięcy przysiadów dziennie, a co do przerwy między udami - o nią też można zadbać w odpowiednim gabinecie" - zauważa.

Autorka uważa też, że w dzisiejszym, niesłychanie pędzącym świecie ludzie, chcąc go dogonić, wybierają półśrodki - łatwiejsze i znacznie szybciej prowadzące do zdobycia określonego i wymarzonego celu...

"Niestety, ów cel sam w sobie nie zawsze jest prawdziwy, tak jak nie zawsze prawdziwa jest figura gwiazd internetu. Bo choć właśnie owa figura rzutuje na samoocenę wielu kobiet, to większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że wspomniane gwiazdy w rzeczywistości wcale tak nie wyglądają" - przekonuje wizażystka i zauważa, że przecież nieliczna grupa widziała gwiazdy bez Photoshopa.

Czy siostry Kardashian rzeczywiście powinny wyznaczać nam trendy urody?... (Fot. Getty Images)

Zdaniem Strzałkowskiej, warto nauczyć się korzystać z różnego rodzaju zabiegów upiększających i korzystać z nich, ale w mądry sposób, z umiarem - w końcu wszystko jest dla ludzi... "Warto zwrócić uwagę na to, by nie wyglądać jak chodząca kopia kogoś innego, czy to jakiejś koleżanki, czy celebrytki" - podkreśla.

Na koniec warto wspomnieć o radzeniu sobie z hejtem, bo ten dotyczy nie tylko tych, którzy nie grzeszą urodą - ci, którzy mają jej pod dostatkiem też wystawiani są na ocenę. Autorka zauważa, że hejt tylko nakręca kolejny hejt, dlatego warto zdusić go w zarodku...

"Najprostszą rzeczą jest nieopuszczenie do tego, aby osoby hejtujące miały dalszą możliwość komentowania naszych zdjęć. Cały czas kontroluję pojawiające się u mnie komentarze i gdy tylko widzę coś, co mnie niepokoi, natychmiast blokuję takiego osobnika i po sprawie" - radzi Strzałkowska. 

Komentarze
  • Krawiec
    25 sierpnia 2019, 03:44

    Tutaj zaszla jakas pomylka,bo symbolem piękna Instagrama,jest Bojo Johnson, i to on powinien wyznaczac nam trendy mody najnowszych torebek w krate! ps.spakowani?

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama