Menu

Już wkrótce "nieporadny" Trump w dokumencie na Netfliksie

Już wkrótce "nieporadny" Trump w dokumencie na Netfliksie
Czego dowiemy się o Trumpie z filmu na Netfliksie? (Fot. PAP/EPA)
Po tym, jak zupełnie niespodziewanie okazało się, że drugą część 'Borata' nakręcił Sacha Baron Cohen, teraz światło dzienne ujrzał kolejny film, o którym nikt nie miał pojęcia, że powstaje. To film dokumentalny, w którym reżyser Alex Gibney stara się udowodnić, że większości śmierci amerykańskich obywateli można by zapobiec, gdyby prezydent Donald Trump lepiej zarządzał krajem.
Reklama

W czwartek 10 września firma dystrybucyjna Neon ogłosiła, że oscarowy reżyser Alex Gibney (Oscar za film dokumentalny "Kurs do Krainy Cienia") i jego współpracownicy przez ostatnie miesiące w pocie czoła pracowali nad filmem dokumentalnym, którego tematem jest zła odpowiedź Białego Domu na pandemię COVID-19. Dokładna data premiery filmu zatytułowanego "Totally Under Control" nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że film pojawi się w październiku tego roku.

Dystrybutor zapowiada, że dokument pokaże, że większości zgonów związanych z koronawirusem, do jakich doszło w Stanach Zjednoczonych – liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do dwustu tysięcy – można było uniknąć, gdyby rząd federalny właściwie wykonywał swoją pracę. To samo tyczy się lockdownu i strat ekonomicznych, jakie za sobą pociągnął.

"Niedbale zaprojektowane lockdowny i ich długotrwałe skutki gospodarcze doprowadziły do utraty miejsc pracy na masową skalę, powszechnego głodu, wysiedleń i pozbawionego kontroli deficytu federalnego. Gdyby rząd federalny właściwie wykonał swoją pracę – stosując się do jasnych wytycznych w oparciu o poprzednie pandemie – można by uniknąć większości ofiar śmiertelnych i zniszczeń. Chociaż obecna administracja uważa, że dobrze wykonała swoją pracę, pozostaje faktem, że amerykańska odpowiedź na COVID-19 jest jedną z najgorszych na świecie" – czytamy w oświadczeniu dystrybutora.

Celem autorów filmu "Totally Under Control" jest ujawnieniem ogólnosystemowego upadku spowodowanego głębokim zaniedbaniem ze strony prezydenta. "Razem z niezwykłym zespołem współpracowników, nie mogłem zaniedbać tego tematu widząc skalę niekompetencji i politycznej korupcji administracji Trumpa w obliczu światowej pandemii" – mówi Gibney, który wyreżyserował ten film razem z Ophelią Harutyunyan i Suzanne Hillinger.

"Totally Under Control" będzie drugim filmem Gibneya, który ujrzy światło dzienne przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. 23 września na HBO zadebiutował natomiast dwuczęściowy film "Agents of Chaos", który skupia się na rosyjskiej ingerencji w prezydenckie wybory z 2016 roku. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama