Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jest najpopularniejszym artystą na świecie. Pobił dwa rekordy Guinnessa

Jest najpopularniejszym artystą na świecie. Pobił dwa rekordy Guinnessa
33-letni The Weeknd jest kanadyjskim wokalistą, autorem tekstów piosenek i producentem muzycznym. (Fot. PAP/EPA)
Dwa rekordy Guinnessa ustanowione przez The Weeknd zapewniły mu na podstawie oszałamiających wyników słuchalności, miano najpopularniejszego artysty na świecie. Kanadyjczyk posiada obecnie tytuł piosenkarza z najwyższą miesięczną liczbą słuchaczy (ponad 111 mln) na platformie Spotify. Jest także pierwszym artystą w historii platformy, który przekroczył liczbę 100 milionów słuchaczy miesięcznie.
Reklama
Reklama

The Weeknd swoją twórczością podbija listy przebojów, ale zdarza mu się także pobić rekordy Guinnessa. W 2016 roku otrzymał stosowny dyplom, potwierdzający m.in. to, że jego album "Beauty Behind The Madness" był najczęściej odtwarzaną płytą na platformie Spotify.

Drugi rekord przypadł mu w udziale, gdy trzy jego utwory "Earned It", "Can't Feel My Face" i "The Hills" przez 45 tygodni utrzymywały się w pierwszej dziesiątce listy przebojów Billboard.

W tym roku Kanadyjczyk pobił kolejny rekord, który tym razem uczynił go najpopularniejszym artystą na świecie. Tytuł nie jest przesadzony, bowiem The Weeknd jest pierwszym artystą w historii platformy Spotify, który przekroczył liczbę 100 milionów słuchaczy miesięcznie. Z danych na dzień 21 marca wynika, że w ciągu miesiąca po dyskografię muzyka sięgnęło 111,6 mln użytkowników platformy.

The Weeknd zostawił konkurencję daleko w tyle. Dla porównania święcąca triumfy singlem "Flowers" Miley Cyrus, przyciągnęła w tym samym czasie 82,3 miliona słuchaczy, Shakira 81,7 miliona, Taylor Swift 80,3 miliona, Rihanna 78,2 miliona, a Ed Sheeran 77,5 miliona słuchaczy.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.06.2023
GBP 5.2543 złEUR 4.5148 złUSD 4.1903 złCHF 4.6332 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama