Menu

Jeremy Clarkson nie chce w Anglii taniego mięsa z importu!

Jeremy Clarkson nie chce w Anglii taniego mięsa z importu!
Celebryta chce zapobiec żywnościowej "katastrofie" w Wielkiej Brytanii... (Fot. Jeff Spicer/Getty Images)
61-letni dziennikarz odkąd zamieszkał na wsi, ani myśli zakopać topór wojenny i właśnie wypowiedział wojnę sąsiadującym z nim restauracjom. Jak informuje 'DailyMail', poszukuje doświadczonej osoby do poprowadzenia jego restauracji. Zamierza bowiem nie tylko utrudnić funkcjonowanie pobliskiej gastronomii, ale przede wszystkim zapobiec zalaniu Anglii tanim mięsem z importu.
Reklama

W swoim charakterystycznie cierpkim felietonie publikowanym na łamach "The Sunday Times" Jeremy Clarkson odniósł się do podpisania przez brytyjski rząd umów handlowych z Kanadą i Australią. Wyraźnie też dał do zrozumienia, że jest zaniepokojony ryzykiem zdominowania angielskiego rynku przez mięso tańsze, gorsze i importowane. Jego reakcja nie ograniczyła się jednak do wyrażenia niezadowolenia. Ogłosił, że poszukuje szefa kuchni - najlepiej kogoś w wieku dojrzałym. Marzy mu się bowiem miejsce w starym stylu "z powycieranymi od siedzenia krzesłami. Takie, w którym pytanie o toaletę dla transseksualisty, wywoła falę zdziwionych spojrzeń".

Restauracja Clarksona ma stanąć w miejscu nieużytkowanej szopy dla jagniąt znajdującej się na terenie jego farmy. Pomysł nie wydaje się nierealny, bo dziennikarz już otrzymał zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Cena posiłku ma się zamknąć w 30 funtach i oczywiście nie będzie to mięso importowane a rodzime - zdaniem Clarksona, najzdrowsze i rzecz jasna, najlepsze.

Trudno nie zauważyć, że były prowadzący program motoryzacyjny jest nad wyraz aktywnym członkiem lokalnej sołeczności. Na przykład na początku miesiąca zorganizował spotkanie ze swoimi fanami. Odzew był większy niż ktokolwiek się spodziewał. Setki fanów z całej Wielkiej Brytanii ustawiały się godzinami w kolejce, aby dostać się do sklepu na farmie. Turystów było tylu, że do zarządzania chaosem, który wywołali, została wezwana policja.

Między innymi z tego powodu mieszkańcy są podzieleni w kwestii opinii, co do wzrostu liczby turystów w Chadlington. Niektórzy twierdzą, że umieściło to wioskę Oxfordshire na mapie i pobudziło lokalną gospodarkę, podczas gdy inni obawiają się, że może to zmienić społeczność na gorsze. Nie bez znaczenia jest - cokolwiek kontrowersyjny sposób bycia - dziennikarza, o którym można powiedzieć wiele, ale z pewnością nie to, że potrafi trzymać język za zębami. 

Komentarze
  • Ja Sam
    27 września, 10:31

    To mieso to raczej a importu jest a nie z exportu!! Jak cos przyjezdza z zagranicy to jest importowane, a jak wyjezdza to exportowane!
    Proponuje zmienic tytul.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.10.2021
GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama