Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jennifer Grey jako dietetyczka z własnym kościołem...

Jennifer Grey jako dietetyczka z własnym kościołem...
Jennifer Grey po operacji nosa nie przypomina już słynnej Baby z "Dirty Dancing"... (Fot. PAP/EPA)
Działalność zmarłej w 2021 roku dietetyczki Gwen Shamblin jest w ostatnim czasie fascynującym tematem dla filmowców. I nic dziwnego, bo propagowanie sposobów na utratę nadmiernych kilogramów łączyła z krzewieniem wiary chrześcijańskiej, a nawet założyła własny kościół. Kolejny film inspirowany jej życiem powstaje dla telewizji Lifetime. Główną rolę zagra w nim Jennifer Grey.
Reklama
Reklama

Fenomen kontrowersyjnej dietetyczki próbowali zgłębić niedawno twórcy serialu dokumentalnego "Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin" zrealizowanego przez HBO Max. Ta sama platforma stoi też za serialem fabularnym osnutym wokół tego dokumentu. Ta produkcja z Sarą Paulson w roli głównej dopiero powstaje.

Teraz serwis Deadline doniósł o trzeciej produkcji inspirowanej działalnością Shamblin. Z informacji portalu wynika, że telewizja Lifetime pracuje nad filmem "Gwen Shamblin: Starving for Salvation". Zaplanowano już nawet premierę tej produkcji - ma się ona odbyć 4 lutego 2023 roku.

Z postacią dietetyczki, której znakiem rozpoznawczym była gigantyczna fryzura, mierzy się w tym filmie Jennifer Grey. Dla 62-letniej gwiazdy "Dirty Dancing" to szansa na ożywienie podupadłej kariery. Dobra passa Grey skończyła się, gdy na początku lat 90. przeszła operację plastyczną nosa. Wyraźna zmiana jej wyglądu skutecznie zniechęciła reżyserów i producentów do proponowania jej ról w filmach.

Słynna dietetyczka, która założyła swój "kościół"... (Fot.Instagram/@gwenshamblinlara)

Gwen Shamblin zasłynęła tym, że w latach 80. stworzyła program odchudzający Weigh Down Workshop. Jej dieta zakładała, że można jeść wszystko, jednak tylko do chwili zaspokojenia głodu, a na posiłek można było pozwolić sobie wyłącznie wtedy, gdy uczucie łaknienia było już nie do zniesienia. A gdy pojawiała się pokusa przekąszenia czegoś, należało modlić się do Boga, ofiarowując mu swój głód.

Shamblin głosiła też, że otyłość to kara za grzechy, a dieta jest pokutą. W 1999 r., gdy jej imperium dietetyczne było już imponujące, zdecydowała się założyć własny kościół - Remnant Fellowship Church. Kościół ten oskarżano o praktyki przypominające te stosowane w sekcie. Shamblin zginęła w katastrofie lotniczej 29 maja 2021 r. Miała 66 lat.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.02.2023
GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama