Menu

Jedz przejrzałe banany! To wyjdzie ci na zdrowie

Jedz przejrzałe banany! To wyjdzie ci na zdrowie
Nie każdy przepada za bananami z brązowiejącą skórką, ale warto wiedzieć, że są one wtedy wyjątkowo zdrowe... (Fot. Getty Images)
Owszem, przejrzałe banany nie mają tylu składników odżywczych, co te jasnożółte, ale i tak przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, czego dowiedli badacze z Uniwersytetu Cornella. Między innymi obniżają ciśnienie krwi i pomagają przy wrzodach.
Reklama

Dojrzałe banany mogą być naturalnym remedium na nadciśnienie - a to za sprawą dużej ilości potasu. Ich regularne spożywanie może pomóc w lepszej regulacji przepływu krwi i zwalcza zatkane tętnice. Potas, a także błonnik, pomagają w wyregulowaniu poziomu cholesterolu. Natomiast miedź i żelazo poprawiają poziom hemoglobiny. Tak więc przejrzałe banany to świetny sposób na wspomaganie leczenia anemii.

Takie owoce są również niezastąpione przy wrzodach żołądka. Ich miękka konsystencja pokrywa błonę śluzową żołądka, tym samym zapobiegając podrażnianiu wrzodów przez kwas. Warto też wiedzieć, że dojrzałe banany niwelują zaparcia.

Co więcej, na zbrązowiałe banany przychylniej powinny spojrzeć kobiety. Zawarta w nich witamina B6 łagodzi nieprzyjemne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Masz depresję? Więc i ty nie żałuj sobie dojrzałych bananów. Jako że są bogate w tryptofan, który przekształcany jest serotoninę, czyli "hormon szczęścia", owoce te poprawią twój komfort psychiczny. 

Komentarze
  • Marcela
    10 sierpnia, 18:35

    Jem dużo owoców i warzyw, banany lubię bardziej dojrzałe a i tak coraz mnie zaparcia łapią gdyby nie biobidet to bym musiała się faszerować lekami, a tak nie muszę żadnych inwazyjnych metod stosować.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama