Menu

Jak znaleźć ukrytą kamerę w pokoju hotelowym?

Jak znaleźć ukrytą kamerę w pokoju hotelowym?
Warto być czujnym w wynajmowanych mieszkaniach lub pokojach hotelowych... (Fot. Getty Images)
Wielką popularnością na TikToku cieszy się filmik, w którym były haker pokazuje, jak w prosty sposób sprawdzić, czy w naszym pokoju hotelowym lub Airbnb ukryta jest kamera. Okazuje się, że do zlokalizowania kamery w czujniku pożarowym czy zegarku leżącym na stoliku, wystarczy telefon komórkowy.
Reklama

TikToker, Marcus Hutchins, który kiedyś był hakerem, a obecnie jest edukatorem w zakresie cyberbezpieczeństwa, radzi, by najpierw namierzyć wszystkie podejrzane przedmioty, z których kamera mogłaby transmitować obraz na miejsca, w których często przebywamy w pokoju. Urządzenie szpiegowskie zamontowane może być np. w czujniku pożarowym nad łóżkiem, zegarze elektronicznym czy ładowarkach USB.

Z filmiku, który ma już ponad 20 mln odsłon, dowiadujemy się, że należy oświetlić jasnym światłem, choćby pochodzącym z latarki telefonu, podejrzane miejsca. Jeśli natrafimy na ukryty obiektyw kamery, odbijające się od niego światło będzie dawało niebieskawy refleks. Aby upewnić się, jak wygląda ten efekt, możemy wcześniej podświetlić obiektyw kamery w naszym telefonie komórkowym.

Czy instalowanie kamer jest zgodne z prawem? Jeśli chodzi o regulamin Airbnb, znajdujemy w nim zapis mówiący, że "celowo ukryte urządzenia rejestrujące (np. ukryte kamery monitorujące) są zakazane w każdym przypadku". Natomiast gdy w lokalu są jakieś urządzenia rejestrujące, to gospodarz musi o tym fakcie poinformować gości. Niemniej, co pewien czas w mediach pojawiają się informacje o osobach, które w wynajmowanym mieszkaniu, ku swojemu przerażeniu, odkrywają urządzenia monitorujące.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 15.10.2021
GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama