Menu

Ile dni wytrzymujemy na diecie?!

Ile dni wytrzymujemy na diecie?!
Ostatni poniedziałek maja to początek sezonu diet.
Reklama
Choć wielu z pośród tych, którzy decydują się na odzyskanie formy przed latem nie brakuje, to zapału starcza im zaledwie... na tydzień. Badania pokazują, że 86 proc. respondentów jest w stanie wytrwać na diecie siedem dni. 52 proc. pytanych przyznaje, że silnej woli starcza im zaledwie na trzy dni...

Jak wskazują badania 38 proc. kobiet przyznaje, że zaledwie w ciągu roku wypróbowało 12 diet. Wśród najpopularniejszych wymienia się dietę Paleo, dietę 5:2 i dietę Atkinsa, którą stosowała Kim Kardashian w ramach przygotowań do ślubu.

Dla osób będących na diecie najtrudniejsze jest powstrzymanie się od wieczornych przekąsek. Jak sami przyznają, to właśnie wieczorne podjadanie jest przyczyną ich dietetycznej klęski.

"Mamy do czynienia z pewnym paradoksem - w czasach, kiedy problem otyłości narasta, jesteśmy równocześnie o wiele bardziej przewrażliwieni na punkcie diet. Jednak ta cała obsesja na punkcie wagi nie przynosi pożądanych efektów. W całym tym dietetycznym obłędzie popadamy ze skrajności w skrajność i odchudzając się wyznajemy zasadę 'wszystko, albo nic', co prowadzi do złych nawyków i niewłaściwego stosunku do jedzenia. Każdy, kto podejmuje się jakiejś diety, oczekuje szybkich rezultatów, które są możliwe jedynie przy zastosowaniu niezdrowych diet. A przecież w diecie chodzi przede wszystkim o zachowanie zdrowych proporcji i wyrobienie w sobie zdrowych nawyków, które będą nam towarzyszyć przez całe życie" - wyjaśnia specjalista ds. żywienia Daniel Bartlett.
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2020
GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

Sport


Sport

Reklama