Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Helen Mirren nie lubi słowa "piękno"

Helen Mirren nie lubi słowa "piękno"
Aktorka słynie ze swojego ciętego języka. (Fot. Getty Images)
Helen Mirren pojawiła się na kartach kalendarza Pirelli, jej urodę docenił magazyn People - aktorka znalazła się na liście najpiękniejszych kobiet na świecie. Sama przyznaje jednak, że nie lubi słowa piękno.
Reklama

Zamiast być określana mianem "piękna", woli być "atrakcyjna". Przeklina jak szewc, nie pozwala retuszować swoich zdjęć i zupełnie nie przejmuje się tym, co mówią o niej inni. Sprzeciwia się terminowi "anti-aging" i dodaje, że pewność siebie to nie jest coś, z czym się rodzimy.

"Jak produkt może być przeciwstarzeniowy? To tak, jakbym mówiła, że jestem przeciwna słońcu. Cóż, ono i tak wzejdzie" - przyznała w jednym z wywiadów aktorka. "To bardzo irytujące dla mnie i kobiet z mojego pokolenia, że produkty skierowane do nas są prezentowane na twarzach 15-latek" - dodaje.

Helen Mirren aż czterokrotnie nominowano do Oscara. (Fot. Getty Images)

Zamiast bycia piękną, woli po prostu być. Przyznaje, że pewność siebie nie jest czymś danym raz na zawsze. Zdradza, że to, że czuje się dobrze sama ze sobą, to nie pewność siebie, a umiejętność odpuszczania. "Prawdą jest to, że z wiekiem nie nabierasz większej pewności siebie, po prostu mniej się przejmujesz" - wyjaśnia.

"Nienawidzę słowa piękna. Kate Moss jest piękna, podobnie jak David Beckham, mogę docenić piękną dziewczynę idącą ulicą. Młodość jest piękna. Jednocześnie, każdy z nas jest inny i chciałabym, żeby było jeszcze jedno słowo, które to oddaje. Oczywiście, że nie wyglądam teraz lepiej, niż kiedy byłam młoda. Zdecydowanie nie. Ale wraz z wiekiem, dzieje się coś wspaniałego - masz to gdzieś. Nie wyglądam tak dobrze, jak kiedyś. Co mnie to obchodzi?" - przyznaje aktorka. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.08.2019
GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

Sport


Reklama