Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Gwiazdor "Top Gun: Maverick" wyjawił, że przez Toma Cruise'a mógł zginąć

Gwiazdor "Top Gun: Maverick" wyjawił, że przez Toma Cruise'a mógł zginąć
Glen Powell w ostatnim czasie stał się specjalistą od ról pilotów. (Fot. PAP/EPA)
Glenn Powell, który w 'Top Gun: Maverick' wcielił się w porucznika Jake’a 'Hangmana' Seresina, przyznał, że jego pierwszy skok spadochronowy był dla niego bardzo traumatycznym przeżyciem. Za namową Toma Cruise'a skoczył bowiem sam, bez asysty instruktora. Spadając, dosyć długo nie mógł znaleźć linki do otwierania spadochronu. Już myślał, że Cruise będzie go miał na swoim sumieniu…
Reklama
Reklama

Swoją spadochronową inicjację Glen Powell przeżył w Wielkiej Brytanii, podczas dodatkowych dni zdjęciowych do "Top Gun: Maverick". Jak relacjonował w programie Jimmy’ego Fallona, do skosztowania tego sportu ekstremalnego przekonał go jego kolega z planu, Tom Cruise.

Gwiazdor polecił mu swoją sprawdzoną załogę. Cruise zasponsorował mu także lot, ale postawił jeden warunek – ma wyskoczyć z samolotu sam, a nie w tandemie z instruktorem. Powell zgodził się na ten układ.

"Najgorsze jest to, że nie mogłem znaleźć linki, kiedy spadałem. To koszmar, którego wszyscy się boją. Moją pierwszą myślą było: Ech, Tom właśnie mnie uśmiercił. Będzie się z tym czuł bardzo źle. Mówiłem sobie też: Nigdy nie będziesz Tomem Cruisem. Dlaczego się na to porwałeś?. A potem w końcu pociągnąłem za linkę. Byłem wtedy znacznie poniżej bezpiecznej wysokości. Wylądowałem, udało się i zrobiłem to ponownie" – opowiadał w telewizyjnym talk-show.

Powell w ostatnim czasie stał się specjalistą od ról pilotów. 23 listopada do amerykańskich kin wejdzie kolejny "lotniczy" film z jego udziałem, "Devotion" (data polskiej premiery nie została jeszcze ogłoszona).

Jego akcja rozgrywa się w latach 50. podczas wojny koreańskiej. Powell zagrał przyjaciela jednego z pierwszych czarnoskórych pilotów w armii USA. Film oparty jest na faktach.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.02.2023
GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama