Menu

"Gra o tron" faworytem w walce o nagrody Emmy

"Gra o tron" faworytem w walce o nagrody Emmy
Do kogo w tym roku trafi prestiżowa nagroda? (Fot. Getty Images)
Serial HBO, Gra o tron okazuje się być faworytem w walce o statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Telewizyjną. Serial zdobył aż 32 nominacje do nagrody Emmy. Zwycięzców poznamy 22 września.
Reklama

137 nominacji dla produkcji HBO, 117 nominacji dla Netflixa, 58 nominacji dla NBC - Amerykańska Akademia Telewizyjna wskazała na produkcje telewizyjne, które powalczą o prestiżową nagrodę Emmy.

Niekwestionowanym faworytem jest "Gra o tron", która zdobyła aż 32 nominacje. Na drugim miejscu znalazła się "Wspaniała pani Maisel", serial otrzymał 20 nominacji. Duże uznanie zyskały również takie produkcje jak: "Czarnobyl" (19 nominacji), "Saturday Night Live" (18 nominacji), "Barry" (17 nominacji), "Fosse/Verdon" (17 nominacji) i "Jak nas widzą" (16 nominacji). Poza podium znalazł się serial "Opowieść podręcznej", który otrzymał 11 nominacji.

"Gra o Tron" była najpopularniejszym serialem ostatniego dziesięciolecia. (Fot. Getty Images)

Nagroda Emmy przyznawana za produkcję telewizyjną jest jedną z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA obok Oscara (film), Tony Award (teatr) i Grammy Award (muzyka). Nagroda, określana mianem "telewizyjnego Oscara", została przyznana po raz pierwszy w 1949 roku. Tegorocznych zwycięzców poznamy 22 września.

Nazwa "Emmy" jest feminizacją określenia "immy", slangowego nazewnictwa dużych lamp CRT (ang. image orthicon tubes) stosowanych we wczesnych kamerach telewizyjnych, będących w powszechnym użyciu w latach 40. XX w. Odpowiednio do nazwy, statuetka przedstawia uskrzydloną kobietę z modelem atomu w uniesionych rękach, co ma być symbolem docenienia sztuki telewizyjnej przez przyznanie nagrody. Skrzydła upodabniają sztukę telewizyjną do jednej z muz, atom symbolizuje naukę. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.02.2020
GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

Sport


Reklama