Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Film "Dom Gucci" ma szansę pokonać klątwę pandemii COVID-19!

Film "Dom Gucci" ma szansę pokonać klątwę pandemii COVID-19!
Na zdj.: obsada filmu, który może się okazać kasowym hitem. (Fot. PAP/EPA)
O ile komiksowe filmy i efektowne widowiska przeznaczone dla młodszego widza radzą sobie w kinach nieźle mimo pandemii, to nad poważniejszymi dramatami wisi swoista klątwa. Na przełom ma szansę nowy film Ridleya Scotta „Dom Gucci. Wyniki kasowe ze środy, kiedy to film Scotta trafił do północnoamerykańskich kin, napawają optymizmem.
Reklama
Reklama

Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych związana była z obchodzonym tam Świętem Dziękczynienia. W środę film Ridleya Scotta zarobił 4,2 miliona dolarów, co jest obiecującym wynikiem, biorąc pod uwagę natężenie filmowych premier spowodowane świętem. Lepiej w box-office poradził sobie animowany film Disneya "Nasze magiczne Encanto", który zarobił 7,5 miliona dolarów. Trzeci premierowy tytuł, film "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City", zarobił 2,5 miliona dolarów.

Pierwszą piątkę środowego box-office’u uzupełniają filmy "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" oraz "Eternals". Kontynuacja "Pogromców duchów" zarobiła 5,4 miliona dolarów, a na jej koncie jest już blisko 58 milionów (na północnoamerykańskim rynku). "Eternals" dorzucił do swoich dotychczasowych zysków kolejne 1,9 miliona dolarów. Filmu Chloe Zhao zarobił już w Ameryce Północnej w sumie 141,1 milionów.

Filmom takim jak "King Richard: Zwycięska rodzina" czy "Spencer" nie pomógł oscarowy szum związany z tymi produkcjami. Widzów nie przekonały do wizyt w kinie również ich niezłe recenzje. Nadzieję na lepszy wynik kasowy filmu "Dom Gucci" pokładane są w występującej tu w jednej z ról głównych Lady Gadze i jej fanach.

Jeśli jednak "Dom Gucci" zostanie finansową klapą, Ridley Scott dokona nie lada "wyczynu". Zostanie reżyserem, którego aż dwa filmy debiutujące w kinach na przestrzeni miesiąca nie poradziły sobie w box-office. Nakręcony przez niego "Ostatni pojedynek" zarobił w kinach 27 milionów dolarów, co jest słabym wynikiem jak na film z budżetem wynoszącym 100 milionów dolarów. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2022
GBP 5.4731 złEUR 4.5821 złUSD 4.0593 złCHF 4.4161 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama