Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook zakupił TBH, anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków

Facebook zakupił TBH, anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków
Facebook wykupił nową aplikację, kiedy tylko zauważył, że zaczyna być coraz popularniejsza. (Fot. Getty Images)
Facebook podał, że zakupił TBH - anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków, która stała się niedawno konkurencją dla serwisu Marka Zuckerberga.
Reklama

TBH - aplikacja powstała niecałe trzy miesiące temu - zaczęła szybko przyciągać do siebie nastolatków w Stanach Zjednoczonych, którzy opuszczają Facebooka i przenoszą się do innych mediów społecznościowych.

Według rzeczniczki Facebooka, aplikacja TBH, służąca do wysyłania sobie anonimowych wiadomości, pozostanie oddzielnym programem. Pracownicy firmy, która stworzyła aplikację, zostaną zatrudnieni przez koncern Marka Zuckerberga - będą jednak nadal odpowiedzialni za utrzymanie i rozwój TBH. Rzeczniczka firmy odmówiła informacji na temat ceny, którą Facebook zapłacił za aplikację.

Transakcja jest świadectwem tendencji Facebooka do przejmowania kontroli nad konkurencyjnymi projektami, bądź ich naśladowania, jak w przypadku Snapchata. Ma to na celu umocnienie dominacji Facebooka na rynku mediów społecznościowych.

TBH to aplikacja, która w ciągu pierwszych trzech miesięcy swojego istnienia zgromadziła ponad 50 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcy opisują ją jako "aplikację do wysyłania sobie anonimowych wiadomości na swój temat, z zastrzeżeniem ograniczenia do pozytywnego przekazu".

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama