Menu

Fabryka oryginalnych imion

Fabryka oryginalnych imion
Fot. Thinkstock
Dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalność...
Reklama
Szwajcarska firma wymyśli na życzenie wyjątkowe imię dla twojego dziecka, i to takie, jakiego nikt nigdy dotąd jeszcze nie nosił!

Usługa oferowana przez szwajcarską firmę erfogswelle skierowana jest raczej do majętnych rodziców. Opłata za zlecenie wynosi 35 tysięcy dolarów - tyle kosztuje absolutnie nowe imię w skali całego świata. Jest też inna opcja, czyli imię dotąd niespotykanie na terenie jednego kraju, za które trzeba zapłacić 20 tysięcy dolarów.

"Policzyliśmy, że cały proces trwa około 100 godzin" – powiedział na łamach portalu Yahoo Marc Hauser, właściciel i prezes erfogswelle.

W firmie pracuje 12 tłumaczy, posługujących się językami używanymi łącznie przez 5,5 miliarda osób na świecie. Swoim klientom zespół przygotowuje listę 15-25 unikalnych imion stworzonych poprzez kombinacje różnych słów.

"Nie chodzi tylko o imię. Ważne jest, aby znaleźć takie imię, które pasuje do danej rodziny, jej kultury i historii" – tłumaczy Marc Hauser.

Propozycje wybrane przez klientów ze wstępnej listy są sprawdzane przez historyków. Jeśli okaże się, że jakieś imię istniało już wcześniej, zostaje ono wyeliminowane. Podobną procedurę nadawania imienia można zamówić nie tylko z myślą o potomku, ale też dla dowolnego produktu marketingowego lub firmy.

Podobno w ciągu około miesiąca działalności do erfogwelle zgłosiło się już kilku klientów.
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.05.2020
GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

Sport


Sport

Reklama