Menu

Eddie Murphy wraca na służbę w "Beverly Hills Cop IV"

Eddie Murphy wraca na służbę w "Beverly Hills Cop IV"
Eddie Murphy powróci do roli sprzed lat. (Fot. Getty Images)
Policjant z Beverly Hills Axel Foley, grany przez Eddie'ego Murphy'ego, powróci do czynnej służby w 'Beverly Hills Cop IV'. Paramount zawarł umowę licencyjną - z opcją na kontynuację - która pozwoli Netflixowi na realizację czwartej części słynnego filmu.
Reklama

Choć Paramount Pictures zrezygnowało z produkcji "Beverly Hills Cop IV", film jednak powstanie. Studio postanowiło odsprzedać prawa do niego Netflixowi. Platforma uzyskała również prawa do produkcji - jeśli tylko zechce - części piątej słynnego "Gliniarza z Beverly Hills".

Na razie nie wiadomo, kto będzie twórcą nowego filmu. Paramount przez wiele lat próbowało doprowadzić do realizacji filmu. Ostatnimi, którym studio powierzyło projekt, byli Belgowie Adil El Arbi i Bilall Fallah kończący właśnie prace nad "Bad Boys for Life".

Eddie Murphy z Netflixem już wcześniej współpracował. Niedawno na platformie swoją premierę miał film "Nazywam się Dolemite", w którym aktor zagrał główną rolę.

Paramount rozpoczął serię "Gliniarz z Beverly Hils" w 1984 r. Film zdobył Nagrodę Publiczności dla Ulubionego Filmu (1985) i był nominowany do Złotego Globu za najlepszy film - Komedię. Zarobił 234 mln dol., co umieściło go na drugiej pozycji największych hitów roku 1984, zaraz po "Pogromcach duchów".

Ścieżka dźwiękowa ze słynnym motywem Axel F została nagrodzona Grammy.

Powstały kolejne filmy z Foleyem granym przez Murphy’ego, ale cieszyły się mniejszym uznaniem i nie powtórzyły sukcesu oryginału. W ciągu ostatnich kilku lat Paramount próbował kilkakrotnie wskrzeszać gliniarza z Beverly Hills, także w postaci serialu telewizyjnego, w którym Murphy miał zagrać, ale do jego realizacji nigdy nie doszło.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.01.2020
GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

Sport


Reklama