Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Eddie Murphy rozpoczyna współpracę z Amazon Studios

Eddie Murphy rozpoczyna współpracę z Amazon Studios
Eddie Murphy podpisał kontrakt na trzy filmy z wytwórnią Amazon Studios. (Fot. Emma McIntyre/Getty Images for Netflix)
Po latach posuchy kariera Eddiego Murphy’ego powoli się odradza. Ponowne rozwinąć skrzydła pozwolił mu sukces filmu 'Nazywam się Dolemite'.
Reklama

Teraz w dalszym rozwoju kariery pomoże mu wytwórnia Amazon Studios, która podpisała z popularnym komikiem kontrakt na trzy filmy. Na mocy tej umowy Murphy nie tylko zagra w tych filmach, ale też stworzy inne projekty przeznaczone na platformę streamingową Amazon Prime.

"Z radością informujemy, że Amazon Studios podpisało kontrakt na trzy filmy z niepowtarzalnym Eddiem Murphym" – poinformowała wytwórnia w swoich mediach społecznościowych. Ta umowa to kontynuacja współpracy pomiędzy Murphym i Amazonem rozpoczętej przy okazji jego ostatniego filmu "Książę w Nowym Jorku 2".

"Eddie to legenda. Po obydwu stronach kamery. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi komediowemu i dramatycznemu nieustannie dostarcza rozrywkę, oryginalne opowieści oraz postaci, które kochają widzowie na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że mu w tym pomożemy. Witamy go w rodzinie Amazona" – zachwalała komika szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke. Nieznane są szczegóły fabuły filmów, które Murphy zrealizuje dla studia.

Zakontraktowanie Eddiego Murphy’ego to kolejna odsłona walki platform streamingowych o nowych użytkowników. Tę potyczkę Amazon wygrał z Netfliksem, dla którego Murphy nakręcił swój najlepszy ostatnio film - "Nazywam się Dolemite". Wydawało się, że Murphy zwiąże się z Netfliksem na dłużej, szczególnie że w przygotowaniu są jeszcze dwa inne projekty realizowane dla tego giganta streamingowego - czwarta część "Gliniarza z Beverly Hills" oraz komedia Kenyi Barrisa, w której Murphy zagra u boku Jonaha Hilla.

Netflix nie ma powodów do narzekania, mimo tego, że nie udało się pozyskać Eddiego Murphy’ego. Co bowiem nie wyszło z jednym twórcą, udaje się z innymi. Netflix podpisał podobne kontrakty na wyłączność m.in. z Ryanem Murphym, Shondą Rhimes i Danem Levym. Niedawno w rękach Netfliksa znalazły się również prawa do wszystkich dzieł Roalda Dahla ("Charlie i fabryka czekolady").

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.12.2021
GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama