Dziewięć sztuk w pięć minut pochłonął mistrz Krakowa w jedzeniu pączków

Pączki były wczoraj najpopularniejszą przekąską w Polsce. (Fot. Getty Images)
Jerzy Zalewski - czterokrotny triumfator w dorocznym, krakowskim wyścigu w jedzeniu pączków - po raz kolejny zdobył tytuł mistrza. W ciągu pięciu minut zjadł ich dziewięć sztuk. W zawodach, które odbyły się po raz 16. w Pałacu Czeczotki, wzięło udział ośmiu śmiałków.

Wczorajsze mistrzostwa tradycyjnie poprzedziła melodia hejnału mariackiego. Uczestnicy w ciągu pięciu minut mieli zjeść jak najwięcej pączków z patery, na której ułożono 15 sztuk.

W tym roku obyło się bez dogrywki - po raz piąty zwyciężył Jerzy Zalewski. Choć w zeszłym roku wygrać mu się nie udało, tym razem zostawił konkurencję w tyle i zjadł dziewięć sztuk okrągłych przysmaków.

"Bardzo lubię pączki, jem je cały rok, więc przychodzi mi to z łatwością. Lubię słodycze, nie ukrywam tego" - mówił dziennikarzom Zalewski. Jak zaznaczył, jedzenie kalorycznych przysmaków równoważy uprawiając sport.

Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką oraz voucher na kolację w Hawełce. W tegorocznych zawodach - obok Zalewskiego - wystartowało jeszcze siedmiu innych zawodników, w tym jedna kobieta.

Pierwsze Mistrzostwa Krakowa w jedzeniu pączków odbyły się w 2004 r. Wówczas zwycięzcą został Sebastian Bzyl.