Menu

"Dziewczyna z Brixton" otrzyma tytuł ikony mody

"Dziewczyna z Brixton" otrzyma tytuł ikony mody
Naomi Campbell karierę rozpoczęła w wieku... 15 lat! (Fot. Getty Images)
Top modelka Naomi Campbell otrzyma tytuł 'ikony mody' podczas dorocznej ceremonii rozdania nagród Fashion Awards 2 grudnia w Londynie.
Reklama

Nagroda zostanie przyznana za "niesamowity wkład w branżę modową", "znaną na całym świecie karierę modelki" oraz "pracę filantropijną". W ten sposób doceniono działalność 49-letniej supermodelki, nazywanej "czarną panterą".

"Nie mogliśmy pomyśleć o kimkolwiek bardziej zasługującym na uwagę niż słynnej mieszkance Londynu, Naomi Campbell" - stwierdziła Caroline Rush, dyrektor organizacji British Fashion Council, promującej brytyjską modę. Wiadomość ogłosiła na imprezie w londyńskim Ritzu w poniedziałek wieczorem.

"Naomi symbolizuje emancypację kobiet, aktywizm i przepych, a jej głos jest bardzo wpływowy" - dodała Rush. Campbell przyznała, że musiała wyruszyć w świat, aby otrzymać to wyróżnienie. Przypominając swoje londyńskie pochodzenie, zauważyła, że z powodu jej międzynarodowej kariery "ludzie czasami zapominają, że jest z Brixton, że jest dziewczyną z południowego Londynu".

Zapowiedziała, również, że stowarzyszenie "Fashion for Relief", które powołała do życia w 2005 r., zorganizuje charytatywny pokaz mody we wrześniu w Londynie podczas Fashion Week. Modelka zorganizowała już m.in. takie imprezy na rzecz ofiar huraganu Katrina, tsunami w Tapon i trzęsienia ziemi na Haiti.

Naomi Campbell to brytyjska modelka, aktorka i piosenkarka. Karierę rozpoczęła w wieku 15 lat i szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych modelek lat 80. i 90. Została również okrzyknięta jedną z sześciu supermodelek swojej generacji.

Poza modelingiem, Campbell w latach 90. zajęła się muzyką, nagrywając jeden, mało znany, album studyjny z pogranicza R&B i popu. Pojawiała się też w filmach i serialach telewizyjnych, oraz zasiadała w jury międzynarodowych edycji programu "The Face". Modelka angażuje się również w różne akcje charytatywne.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.08.2020
GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

Sport


Sport

Reklama