Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Duszniki-Zdrój: Uzdrowiskowy punkt w "Polska level wyżej"!

Duszniki-Zdrój: Uzdrowiskowy punkt w
Panorama malowniczo położonego miasta. (Fot. Wikipedia)
Kolejne niezwykłe miejsce, którym Polacy na całym świecie mogą się zainspirować w podróżach po Polsce, zostało odkryte! Tym razem projekt Polska level wyżej wyruszył na Dolny Śląsk, a dokładniej do Dusznik-Zdroju - miejscowości słynącej z wód o właściwościach uzdrowiskowych.
Reklama

W czasie pobytu w tym malowniczym miasteczku można zwiedzić m.in Muzeum Papiernictwa i wziąć udział w pokazie tradycji ręcznego czerpania papieru.

Duszniki to również miejsce w Polsce silnie związane z Fryderykiem Chopinem. Wizyta w miasteczku jest świetną okazją do poszerzenia wiedzy o Ziemi Kłodzkiej i zapoznania się z niezwykłą historią regionu.

Polska level wyżej: "Tajemnice Dusznik-Zdroju"

"Polska level wyżej" to projekt Fundacji Edukacji Polonijnej, rozpowszechniającej polską edukację wśród Polaków na całym świecie. Projekt promuje historię i dziedzictwo Polski poprzez ukazanie jej mniej znanych skarbów w postaci serii filmów. W ramach projektu kręcone są krótkie filmiki o miejscach w Polsce oddalonych od głównych szlaków turystycznych, które przyciągnąć mogą niezwykłą historią, zwyczajami czy architekturą. Celem projektu jest wzmocnienie więzi Polonii i Polaków za granicą z krajem ojczystym oraz zachęcenie do częstszych odwiedzin w kraju. Fundacja chce pokazać Polskę mniej znaną, a piękną i pełną tajemnic. Wspólnie możemy odkryć nieznane oblicza naszej Ojczyzny!

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCwsp9bFkC5WEBAbx_soRL5Q

Muzeum Papiernictwa. (Fot. Thinkstock)

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama