Menu

Dom, w którym wychował się Kurt Cobain, uznany za punkt historyczny!

Dom, w którym wychował się Kurt Cobain, uznany za punkt historyczny!
W tym domu wychował się lider Nirvany... (Fot. globalfilmlocations.net)
Nieżyjący już frontman Nirvany wciąż ma rzesze fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że jego rodzinny dom stał się zabytkiem...
Reklama

Kurt Cobain dorastał w skromnej posiadłości w Aberdeen w stanie Waszyngton. Czasy jego dzieciństwa tam przypadały na lata 1968-1982. Niedawo departament Archeologii i Ochrony Zabytków w Waszyngtonie dodał ten dom do rejestru dziedzictwa "historycznie ważnych miejsc i posiadłości znalezionych w całym stanach".

Jak informuje nagazyn "People", właściciel nieruchomości, Lee Bacon, jest zajęty przywracaniem domu do pierwotnego stanu i ma zamiar otworzyć drzwi dla prywatnych wycieczek w przyszłym roku. Ogłosił również plany stworzenia w mieście Tribute Lounge i Gallery Cafe, w których fani twórcy hitów "Come As You Are" znajdą różne pamiątki.

Co stało za podjęciem takiej decyzji? Allyson Brooks, dyrektor wykonawcza Departamentu Archeologii i Ochrony Zabytków, wyjaśniła magazynowi "Rolling Stone": "Decydujemy się na to, ponieważ przyznajemy, że w tym domu spędził dzieciństwo ktoś wyjątkowy". Nie jest bowiem tajemnicą, że tutaj właśnie wokalista rozwijał swoją pasję muzyczną.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2021
GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama