Menu

Depeche Mode na kinowym ekranie

Depeche Mode na kinowym ekranie
Brytyjski zespół Depeche Mode ma fanów na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Muzyczny film Spirits in the Forest o grupie Depeche Mode trafi do kin na całym świecie 21 listopada. Poprzez historie sześciu fanów zespołu dokument pokazuje, dlaczego popularność zespołu stale rośnie oraz dlaczego ich muzyka tworzy więź między ludźmi.
Reklama

W latach 2017 i 2018 Depeche Mode odbyli trasę Global Spirit Tour, podczas której wystąpili przed ponad 3 mln fanów na 115 koncertach na całym świecie. 

"Spirits in the Forest" to film wyreżyserowany przez wieloletniego współpracownika artystycznego grupy Antona Corbijna, który pokazuje niesamowitą energię zespołu.

Zespół Depeche Mode powstał w 1980 r. w Basildon w Wielkiej Brytanii. Rok wcześniej powstało założone przez Vincenta Clarke'a, Martina Lee Gore'a i Andy'ego Fletchera Composition Of Sound, które jednak nie wydało żadnej płyty i zagrało w sumie 11 koncertów w klubach tzw. drugiej kategorii, gdzie próby odbywały się w garażu. Do muzyków po pewnym czasie dołączył Dave Gahan, który zasugerował nazwę zespołu Depeche Mode poprzez inspirację francuskim magazynem mody.

Pierwszy koncert pod nazwą Depeche Mode miał miejsce w październiku 1980 r. w Londynie w klubie Ronnie Scotts. Muzycznie Depeche Mode pochodzi z kręgu elektronicznego popu. Można odnaleźć w ich twórczości takie gatunki jak New Romantic, New Wave, pop czy rock.

Muzycy Depeche Mode przez lata swojej działalności zdobyli ogromną rzeszę fanów na całym świecie, którzy tworzą rozpoznawalną subkulturę. "Depesze" organizują zloty fanów DM i tzw. depoteki, czyli cykliczne imprezy, przeważnie w klubach lub dyskotekach. Depoteki odbywają się dosyć często zwłaszcza w Polsce, gdzie zespół ma jedną z największych baz fanów na całym świecie.

 

Komentarze


Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.10.2019
GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

Sport


Reklama