Menu

Co robimy źle podczas mycia włosów?

Co robimy źle podczas mycia włosów?
Jak się okazuje, niektóre rutynowe zabiegi pielęgnacyjne nie są wcale dobre dla naszych włosów. Oto kilka rzeczy, które powinnaś zmienić, aby zadbać o ich lepszą kondycję.
Reklama

Aplikujemy odżywkę na bardzo mokre włosy

Odżywka jest niezbędna dla włosów dla odpowiedniego nawilżenia. Stosowana bezpośrednio na bardzo mokre włosy, odżywka spływa wzdłuż włosów. Nie wnika i nie przynosi oczekiwanych korzyści.

Rada: Dobrze jest usunąć nadmiar wody za pomocą ręcznika. Celem jest utrzymanie mokrej tekstury.

Wykręcamy włosy w ręczniku

Odruchowo zawijamy je w ręcznik, aby wchłonął wodę. Włosy są więc skręcane i rozciągane, co jest niekorzystne. Ponadto materiał tkaniny ściska włosy i łamie włókna włosów przy najmniejszym tarciu. To przez skręcanie włosów w ręczniku zaczynają się uszkodzenia. Niemniej jednak, suszenie włosów w ten sposób jest mniej szkodliwe niż suszarka do włosów.

Rada: Delikatnie wciskamy włosy w ręcznik, możemy również postawić na ręcznik z mikrofibry. Jeszcze inni opowiadają się za używaniem czystej bawełnianej koszulki.

Myjemy włosy nieprawidłowo

To fakt: źle myjemy włosy. Można to wytłumaczyć nadmiernym używaniem szamponu, złym płukaniem włosówlub zwyczajem nierozczesywania naszych włosów przed wejściem pod prysznic. Podczas nakładania szamponu mamy również tendencję do koncentrowania naszych działań na górnej części czaszki. Inne obszary, które mają być leczone, są pomijane.

Rada: Aby uzyskać optymalny efekt, najpierw spieniamy szampon w naszych rękach, dodając trochę wody. Mycie odbywa się od góry do dołu. Zaczynamy od czubka głowy i schodzimy na szyję, nie zapominając o bokach. Włosy płuczemy kilka razy.

Szczotkowanie

Mimo całej troski, zdrowie naszych włosów zależy również od sposobu, w jaki używamy różnych akcesoriów. Z przyzwyczajenia przesuwamy szczotkę od nasady włosów do końcówek... Ale ten ruch tworzy węzły w połowie długości.

Rada: Zaczynamy od spodu włosów i wracamy powoli. Nie zaniedbujemy szczotkowania u nasady włosów. Kontakt z końcami szczotki stymuluje krążenie krwi i rewitalizuje skórę głowy.

Mocne szorowanie podczas spieniania szamponu

Mamy tendencję do myślenia, że im mocnej nakładamy szampon, tym bardziej skóra głowy będzie czysta. Błąd. Zmywanie skóry głowy zbyt agresywnie zaostrzy tylko niektóre problemy, takie jak łupież lub nadmierne wydzielanie łoju.

Rada: Dzielimy włosy na sekcje, a koniuszkami palców masujemy łagodnie skórę głowy.

Czesanie mokrych włosów

Czesanie włosów, gdy są jeszcze wilgotne, jest dobrym sposobem na nadanie im odpowiedniej formy i wyeliminowanie węzłów. Jednak mokre włosy są osłabione i łatwiej się łamią.

Rada: Jeśli nie możesz wyjść poza ten krok, zaleca się użycie grzebienia z szerokimi zębami.

Chodzenie spać z mokrymi włosami

Nie tylko spanie z mokrymi włosami nie jest dobre dla ich urody, ale także wpływa na nasze zdrowie. W skrajnych przypadkach pozwolenie na macerację włosów przez całą noc może wywołać bóle głowy, bóle ciała, ale także egzemę lub nawet infekcje grzybicze skóry głowy.

Rada: Suszymy włosy przed pójściem spać. Od czasu do czasu można wykorzystać wilgoć włosów, aby nałożyć pielęgnacyjne olejki lub inne środki pielęgnacyjne, które dobrze działają w nocy. Owijamy włosy chusteczką. Kiedy się obudzimy, będą odżywione i nawodnione

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama