Menu

Claudia Schiffer dostała na 50. urodziny... dwie lalki Barbie

Claudia Schiffer dostała na 50. urodziny... dwie lalki Barbie
Claudia byłą jedną z najbardziej znanych supermodelek lat 90-tych. (Fot. Getty Images)
Producent Barbie postanowił uczcić wypadające w tym roku 50. urodziny Claudii Schiffer, tworząc dwa modele lalek, które są wzorowane na tej słynnej modelce. Kreacje, które noszą zabawki, są miniaturkami sukni, w których chodziła kiedyś po wybiegu jubilatka. Te miniaturowe kreacje stworzyli projektanci marek, które uszyły oryginalne suknie - Donatella Versace i Olivier Rousteing z Balmain.
Reklama

Pierwsza z lalek wzorowanych na Schiffer ma na sobie niebieską suknię z gorsetową górą i dołem o linii A. Jest to wersja kreacji, w której modelka wystąpiła na pokazie kolekcji jesień-zima w 1994 r. marki Versace. Miniaturę sukni na zlecenie firmy Mattel przygotowała Donatella Versace.

Projektantka w komunikacie prasowym tak wspomina moment, gdy przed laty po raz pierwszy zobaczyła niemiecką modelkę w ikonicznej sukni: "Gdy Klaudia pojawiła się na wybiegu, ze swoim długimi blond włosami, anielską buzią, cały świat zobaczył w niej ucieleśnienie lalki Barbie. Obie są silnymi kobietami, które nie potrzebują wsparcia, ponieważ zawsze były kowalami własnego losu".

Druga Barbie zadaje szyku w ekstrawaganckiej i seksownej sukni Balmain. Czarna, ażurowa kreacja jest małą kopią tej, w jakiej Schiffer pozowała do wiosennej kampanii francuskiego domu mody na rok 2016. Zadania stworzenia miniaturki podjął się dyrektor kreatywny marki Balmain, Olivier Rousteing.

Aż trudno uwierzyć, że Claudia kończy 50 lat! (Fot. PAP/EPA)

"Jest definicją supermodelki. Przez dekady inspirowała miliony charakterystyczną dla siebie mieszanką pewności siebie, stylu i piękna. Kampania Balmain, do której mi pozowała, pozostaje jednym z moich ulubionych wspomnień" – skomplementował Schiffer dyrektor kreatywny francuskiego domu mody.

Lalka Barbie zajmuje szczególnie miejsce w sercu Claudii. "Moja siostra i ja uwielbiałyśmy bawić się Barbie w dzieciństwie. Była ikoną. W domu miałyśmy strych, na którym stworzyłyśmy cały świat Barbie - z domami, samochodami, a nawet basenami. Moje córki odziedziczyły wszystkie nasze Barbie z lat 70. i 80., razem z ubraniami, meblami i akcesoriami. Łączą je ze współczesnymi Barbie" – wyznała modelka w rozmowie z portalem Page Six.

Ci, którzy marzą, by mieć którąś z Barbie wzorowanych na Claudii Schiffer, muszą obejść się smakiem. Stworzono je przede wszystkim z myślą o sesji zdjęciowej, która ukazała się na instagramowym profilu Barbie.

Komentarze
  • Mirelka
    29 października, 08:29

    Barbie na prezent? Moja mama raczej by się nie ucieszyła. Ode mnie na okrągłe urodziny dostanie w prezencie irobota, to urządzenie na pewno się jej przyda.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.11.2020
GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

Sport


Sport

Reklama